امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127604
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
کمپین مردمی پیگیری کشتارهای جمعی عراق موسوم به (حشد) از دولت عراق خواست در ارتباط با جرایم کشتار جمعی که توسط گروه‌های تروریستی مختلف همچون داعش روی ...

کمپین مردمی پیگیری کشتارهای جمعی عراق موسوم به (حشد) از دولت عراق خواست در ارتباط با جرایم کشتار جمعی که توسط گروه‌های تروریستی مختلف همچون داعش روی می‌دهد به سازمان ملل شکایت کند.

«محمد شفیق»، عضو سازمان حشد به خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد گفت:دولت باید کانال‌های تماس با جامعه بین‌المللی  را برای بین‌المللی کردن جنایات داعش باز کند تا ضمن گرفتن اعترافات و مجازات همه کشورها ، دولت‌ها و  افرادی که در حمایت از گروه‌های تروریستی دست داشته‌اند برای پرداخت غرامت به قربانیان این جنایات اقدام شود.

وی افزود: سازمان حشد همچنین خواستار تصویب قانونی در پارلمان است که جنایات تکفیری‌ها در عراق را کشتار جمعی، جرایم غیرانسانی و جرایم جنگی محسوب کند و کمیته‌ای برای پیگیری پیوستن عراق به دادگاه جنایی بین‌المللی بررسی شود.

محمد شفیق اقدام دولت عراق در برشمردن جنایات تکفیری‌ها علیه اقلیت‌های دینی و نژادی در عراق به عنوان جرایم کشتار جمعی را بسیار بااهمیت و در عین حال خیلی دیرهنگام خواند و گفت:دولت کردستان در قضیه اعدام ایزدی‌ها عکس العمل سریع‌تری داشت.

انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها