امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127609
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری فارن پالیسی خبر داد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا جیک سالیوان از مشاوران

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری فارن پالیسی خبر داد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا جیک سالیوان از مشاوران سیاسی خود را که اخیراً از دولت جدا شده مامور کرده است تا نظر مساعد کنگره را درباره توافق هسته ای با ایران جلب کند.

بنابراین گزارش سالیوان 37 ساله در تابستان گذشته کار در دولت اوباما را به بهانه تدریس در دانشگاه «یال» ترک کرد، در کارنامه‌اش سابقه مشاور ارشد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا را دارد.
فارن پالیسی با اشاره به اینکه سالیوان روابط خوبی با سناتورهای جمهوری‌خواه دارد تاکید کرد که این تصمیم پس از آن اتخاذ شده که کنگره پیامی شفاف به کاخ سفید فرستاده که توافق با ایران را نخواهد پذیرفت. 
طی کردن پروسه لغو تحریم‌ها توسط آمریکا و مخالفت کنگره با این تصمیم با توجه به ترکیب کنگره آمریکا و پیروز شدن جمهوری‌خواهان مهم‌ترین چالش قانونی است که در حال حاضر مقابل لغو تحریم‌های ایران وجود دارد. البته رئیس جمهور آمریکا می‌تواند به طور موقت شش ماه به تعلیق این قوانین بپردازد و در پایان هر دوره شش ماه به تمدید لغو بپردازد اما نکته‌ای که وجود دارد این است که با تغییر رئیس جمهور و احتمال جانشینی رئیس جمهور جمهوری‌خواه تمدید لغو قوانین تحریم با مشکل جدی مواجه می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها