امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127616
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین آزمون نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین آزمون نهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در اردیبهشت‌ماه سال جاری با حضور 7 هزار و 406 نفر برگزار شد که پس از اعلام نتایج 3 هزار و 351 نفر موفق به کسب حد نصاب نمره و راه‌یابی به مرحله دوم شدند.

در مرحله دوم این آزمون‌ها 2 هزار و 151 نفر از 11 مردادماه به مدت یک‌ماه با هم به رقابت پرداختند که پس از اعلام نتایج این مرحله 910 نفر پذیرفته شدند و مدارک مربوطه را اخذ کردند که از این تعداد 19 نفر به مرحله سوم راه یافتند.

در مرحله سوم این آزمون‌ها راه‌یافتگان باید به 180 سؤال که 20 سؤال مربوط به ترجمه قرآن آیت‌الله «مکارم شیرازی» و 60 سؤال که از کتاب قاموس قرآن طراحی شده است، پاسخ دهند و برای راه‌یابی به مرحله نهایی و کسب مدرک درجه یک حفظ حداقل 150 امتیاز کسب کنند.

رقابت 32 نفر در مرحله سوم طرح اعطای مدرک به حافظان

«یوسف افراش» معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برگزاری مرحله سوم طرح اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم، اظهار داشت: در این آزمون 19 نفر از قبول‌شدگان مراحل مختلف نهمین دوره آزمون‌های طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن و 13 نفر از قبول‌شدگان مراحل اول و دوم در دوره‌ هشتم این طرح یعنی در مجموع 32 حافظ قرآن با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی درباره زمان برگزاری این آزمون گفت: مرحله سوم نهمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم هم‌زمان با آزمون مرحله نهایی هشتمین دوره این طرح  21 آذرماه در ساختمان سازمان دارالقرآن برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم هر سال در چهار مرحله به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود که امسال نهمین دوره این طرح در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها