امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127626
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 143
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصر کشوری است با تاریخ طول و دراز چندین هزار ساله، زمانی که اقوامی غیر از اعراب در آنجا سکونت داشتند و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصر کشوری است با تاریخ طول و دراز چندین هزار ساله، زمانی که اقوامی غیر از اعراب در آنجا سکونت داشتند و امروز اهرام بزرگ و کوچکی که در صحرای مصر دیده می شود یادگار آنهاست.

پس از استقرار اعراب در این سرزمین، تحولات مختلفی در مصر به وقوع پیوست و مردم این سامان، روزهای تاریک و روشن فراوانی را تجربه کردند که یکی از آنها مربوط به درگیری هایشان با فرانسه است.

سریال تاریخی «نیل در خون» به جریان حمله ناپلئون به مصر و مجاهدت ها و مقاومت های مردم این سرزمین در برابر اشغال کشورشان به دست استعمارگران فرانسوی می پردازد.
 

این سریال تولید سال 2012 کشور مصر به تهیه کنندگی هلال ارناووط و کارگردانی شوقی الماجردی است و بازیگرانی همچون لیلی علوی، شریف سلامت و فرح یوسف در آن به ایفای نقش می پردازند.

سریال نیل در خون در 30 قسمت یک ساعته از روز شنبه یکم آذرماه هر هفته شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 20 از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

همچنین این سریال ساعت 18 روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته نیز تکرار خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار