امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127640
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۱
تعداد بازدید: 27
جعفر سطوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: همه ساله باید عزم ملی و مدیریت جهادی وجود داشته باشد تا بتوانیم فرصت‌های از دست رفته در حوزه ...

جعفر سطوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: همه ساله باید عزم ملی و مدیریت جهادی وجود داشته باشد تا بتوانیم فرصت‌های از دست رفته در حوزه ساماندهی امور جوانان را جبران کنیم.

وی افزود: تحقق آرمان‌های سند چشم‌انداز 1404 در حوزه جوانان بالاخص آرمان‌هایی که به توسعه انسانی، سرمایه اجتماعی، هویت اسلامی انقلابی و رشد اقتصادی مربوط می‌شود آن طور که شایسته است صورت نگرفته است.

مدیرکل دفتر ساماندهی امور جوانان وزارت جوانان، اظهار داشت: اگر بخواهیم به افق 1404 دست پیدا کنیم باید در برنامه ششم توجه ویژه‌ای به موضوع جوانان داشته باشیم همانطور که توجه خاص به موضوعاتی مانند گردشگری، محیط زیست و آب در برنامه ششم و از سوی شورای اقتصادی و دولت صورت گرفته است باید این توجه خاص به حوزه جوانان نیز معطوف شود چرا که جوانان صرفاً هدف سند چشم‌انداز و برنامه‌های توسعه نیستند بلکه باید به عنوان عاملان توسعه، رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز را تسریع و تضمین کنند.

رئیس سابق گروه جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم توجه ویژه به توسعه انسانی و ارتقای سرمایه اجتماعی جوانان در سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه و هم در قانون برنامه تأکید کرد و گفت: راه رسیدن به آرمان‌های سند چشم‌انداز به ویژه رشد اقتصادی 8 درصد بدون حضور محوری جوانان در برنامه‌های توسعه محال است.

سطوتی افزود: تا زمانی که جوانان مجهز به دانش، مهارت‌های به‌روز متناسب با نیاز روز بازار کار داخلی و جهانی نشوند و ظرفیت‌های اشتغال‌پذیری آنان از طریق برنامه‌های انسانی و سرمایه اجتماعی بالا نرود بحران بیکاری حل نشده و نمی‌توان امیدی به تحقق آرمان‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سند چشم‌انداز داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها