امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127649
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 66
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: ویترین یکی از عوامل موثر در فروش و ترویج کتاب در جامعه است که از سوی رهبر انقلاب نیز مورد ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: ویترین یکی از عوامل موثر در فروش و ترویج کتاب در جامعه است که از سوی رهبر انقلاب نیز مورد اشاره قرار گرفته و توجه به این موضوع از سوی ایشان نشان از اهمیت این مسئله در حوزه کتاب و مطالعه است. از همین رو گروه کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به منظور روشن نمودن فضای ویترین کتاب به صورت هفتگی فهرستی از پرفروش‌ترین کتاب‌های کتاب‌فروشی‌های کشور را استخراج می‌کند که می‌تواند برای اهالی کتاب تاثیرگذار و راهگشا باشد. این فهرست در دوازدهمین گام خود آمارفروش  55 کتابفروشی را منتشر می‌نماید

برای دریافت فهرست کامل پرفروش‌های هفته چهارم آبان 93  کلیک کنید.

یکی از نکات جالب توجه در کتاب‌های پرفروش، موج فروش برخی کتاب‌ها است که به سرعت فروکش می‌کند و برای مدتی کوتاه حداکثر دو یا سه هفته‌ بازار کتاب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این گزارش که برای دوازدهمین هفته متوالی از سوی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر می‌شود برآیند مناسب و روشنی از میزان استقبال جامعه به کتاب است و نشان می‌دهد که چه کتابی بیشتر مورد توجه است.(برای مشاهده پرفروش‌های هفته‌های دوم شهریور، سوم شهریور، چهارم شهریور، اول مهر، دوم مهر، سوم مهر، چهارم مهر، پایانی مهر، اول آبان، دوم آبان و سوم آبان کلیک کنید.)

گروه کتاب و ادبیات برای رسیدن به این آمار با بیش از 50 کتاب فروشی در سطح کشور در ارتباط است تا بتواند فهرستی جامع از میزان و وضعیت فروش کتاب در سطح کشور به دست بیاورد از همین جهت کتاب فروشی‌هایی که در این میان به دلایلی اطلاعات خود را ارائه نمی‌کنند در جدول با عنوان «اعلام نشد» درج می‌شوند که پاتوق کتاب سینما(تبریز)، پاتوق کتاب آسمان(اصفهان)، ترنجستان مترو(تهران)، جبهه کتاب(فسا)، خجسته(تهران)، رسانه بیداری(اهواز)، صریر(تهران)، کافه کتاب آسمان(زاهدان)، کتاب شاهد(مشهد)، کتابسرای باران(بوشهر)، یساولی(تهران) و 313(مشهد) کتاب‌فروشی‌هایی هستند که در این هفته متاسفانه آمار فروش خود را ارایه نکردند.

اولین نکته در جدول پرفروش‌های هفته پایانی آبان 93 که در هفته‌های گذشته نیز خودنمایی می‌کرد حضور کتاب‌هایی با مضمون و محتوای مرتبط با قیام حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بود که نشان از اهمیت این موضوع میان جامعه دارد که توانسته بر بازار کتاب نیز تاثیرگذار باشد.

چهار گفتار عاشورایی، آفتاب در مصاف، زندگانی امام حسین(ع)، زندگی حسینی، عقل و عشق در حریم عاشورا، قیام حسینی،حماسه حسینی، فرات حیات، رقعه، طوفان واژه‌ها، 72 سخن عاشورایی، یاران شیدای حسین‌بن علی، مقتل جامع سیدالشهدا، آه، لهوف، سقای آب و ادب، پدر عشق و پسر و ... از جمله عناوینی هستند که در این هفته توانستند در میان پرفروش‌ها برای خود جایی داشته باشند.

یکی از نکاتی که در هفته‌های پیش نیز وجود داشت اما تکرار آن موجب شد تا مجددا بر آن تاکید شود فروش آثاری با محوریت و موضوع «کتاب» بوده است. کتاب‌هایی که به موضوع کتاب از زبان دیگران پرداخته که در این میان سهم رهبر انقلاب بیش از سایرین است زیرا پر واضح است که رهبر انقلاب به شدت در حوزه کتاب دغدغه داشته و بارها توصیه‌هایی در این موضوع داشته‌اند. کتاب‌های «من و کتاب» و «کتاب باید هلو باشد» کتاب‌هایی هستند که در هفته پایانی آبان توانسته پرفروش شود.

اهمیت مسئله حجاب و پوشش اسلامی بر کسی پوشیده نیست و اگر عده‌ای نیز آن را انکار می‌کنند از سر عدم اطلاع بوده و نمی‌توان دلیل دیگری برای آن یافت. با توجه به مسئله بی‌اطلاعی در موضوع حجاب اما کتاب‌هایی بوده‌اند که در این زمینه نگارش یافته‌اند تا به میزان اهمیت این مسئله توصیه و راهنمایی کرده باشند. «از گشت ارشاد تا چادر المیرا»، «فرهنگ برهنگی، برهنگی فرهنگی»، «بهم میاد» و ... از جمله عناوینی است که در این هفته پرفروش شده که مرتبط با موضوع حجاب و پوشش بوده است.

با توجه اهمیت جریان‌شناسی سیاسی در ایران و تاثیر فرهنگ بر جریانات و اتفاقات سیاسی مطالعه عوامل تاثیر گذار بر این مسائل از اهمیت بالایی برخوردار است. کتاب «کالبد شکافی فرهنگی فتنه88» کتابی است که متن دو مصاحبه و سه سخنرانی حجةالاسلام والمسلمین میرباقری است که با رویکردی فرهنگی به تحلیل وقایع، علت یابی و ثمرات آنها پرداخته است.

«تحلیل فتنه اخیر در آئینه فرهنگ، دولت اسلامی و انتخابات، آشکار شدن صف‌بندی جدید در میان نیروهای انقلاب، مصاحبه پیرامون برنامه‌های ارائه شده توسط کاندیداهای انتخابات دهم و مصاحبه استاد پیرامون تحلیل انتخابات دهم ریاست جمهوری» بخش‌های مختلف این کتاب هستند که سخنرانی‌ها و گفتارهای استاد میرباقری در مسجد اهل بیت(ع) و همچنین تشکل‌های مذهبی حامی دولت اسلامی و ... است. همچنین کتاب «نامیرا» نیز یکی دیگر از کتبی است که می‌تواند در شناخت فتنه 88 موثر باشد.

 

از موضوعاتی که در هفته جاری بسیار خودنمایی می‌کند پرفروش شدن کتاب با موضوع دفاع مقدس است که در این پرفروش شدن می‌توان ردپای انتشارات روایت فتح، یا زهرا(س)، سوره مهر، ملک اعظم، موسسه شهید کاظمی و ... را دید که نشان از پرفروغ بودن جریان دفاع مقدس در بازار کتاب دارد.

 

یکی از موضوعات جالب توجه در این بین فروش کتاب‌هایی با محوریت حضرت صاحب‌الزمان (عج) در قالب داستانی است که می تواند در نوع خود جالب توجه باشد. کتاب «رویای نیمه شب» اثر مظفر سالاری و همچنین کتاب «کمی دیرتر» به قلم سیدمهدی شجاعی دو عنوانی است که نشان از اهمیت پرداختن به مسئله انتظار و حضرت ولی‌عصر (عج) با موضوع ادبیات دارد.

اتفاقی که در هفته چهارم و پایانی آبان 93 همچنان در ناشران پرفروش شاهد آن هستیم، پرفروش شدن انتشارات «بروج» ناشر کتاب «من‌ زنده‌ام» است. بعد از این انتشارات، «دفتر نشر معارف» دیگر ناشری بود که عنوان دومین ناشر پرفروش این هفته را از آن خود کرد. سومین ناشر پرفروش این هفته نیز موسسه فرهنگی ایمان جهادی(صهبا) است که توانست پرفروش شود.

معصومه آباد نویسنده «من زنده‌ام» مانند هفته‌های گذشته پرفروش‌ترین نویسنده زیربازارچه کتاب هفته چهارم آبان 93 شد. بعد از وی پاتریک مودیانو برنده نوبل ادبیات 2014 توانست جایگاه دوم را از آن خود کند. محسن عباسی ولدی و همینطور سیدمهدی شجاعی نیز دو نویسنده‌ای بودند که مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.

 

کتاب «من زنده‌ام» نوشته معصومه آباد در پایان آبان ماه همچنان در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌ها با یک اختلاف چشمگیر قرار دارد و توانسته رکوردهای فروش را جایجا کند. این کتاب شرح خاطرات 40 ماه اسارت این بانوی آزاده است که در 17 سالگی به اسارت نیروهای عراقی درآمده و در کتابش به سختی‌هایی که در اسارت بر وی رفته اشاره کرده است. این کتاب هفته‌های متوالی است که عنوان پرفروش‌ترین کتاب را به خود اختصاص داده است.

«انسان 250 ساله» که انتشارات موسسه فرهنگی ایمان جهادی(صهبا) آن را منتشر نموده است شرح مبارزات سیاسی تاریخ 250 ساله زندگی ائمه علیهم‌السلام از زبان رهبر معظم انقلاب است. این کتاب نیز از رکورددارهای فروش در بازار کتاب است.

«مترسک مزرعه آتشین»، «سیزده ساله‌ها»، «میثاق غلیظ»، «از گشت ارشاد تا چادر المیرا»، «زندگی حسینی»، «خیابان بوتیک‌های خاموش» و «هفت فیلم‌نامه از اصغر فرهادی» دیگر عناوینی هستند که در جایگاه سوم پرفروش‌ها قرار گرفته‌اند.

 

جدول نهایی پرفروش‌های هفته چهارم آبان 93
ردیف

عنوانپرفروش اول

من زنده‌امپرفروش دوم

انسان 250 سالهپرفروش سوم

 مترسک مزرعه آتشین - سیزده ساله‌ها - میثاق غلیظ - هفت فیلم‌نامه از اصغر فرهادی - از گشت ارشاد تا چادر المیرا - زندگی حسینی - خیابان بوتیک‌های خاموش
 

برای دریافت فهرست کامل پرفروش‌های هفته چهارم آبان 93    کلیک کنید.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها