امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127667
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 29
مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رفع معضل آلودگی هوای تهران و سایر کلانشهرهای کشور نیازمند طرح و اراده ملی است، ...

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رفع معضل آلودگی هوای تهران و سایر کلانشهرهای کشور نیازمند طرح و اراده ملی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه سالانه در تهران حدود 3000 نفر جان خود را بر اثر آلودگی هوا از دست می‌دهند لازم است تمامی دستگاه‌های مربوطه برای جلوگیری از تشدید آلودگی هوا اقدامات لازم را صورت دهند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در راستای کاهش آلودگی هوای تهران و سایر شهرهای صنعتی کشور هریک از سازمان‌‌ها و دستگاه‌‌های ذی ربط  از جمله سازمان محیط زیست و شهرداری‌ها وظایفی را عهده‌دار هستند که متاسفانه آن طور که باید تکالیف قانونی در این مسیر تحقق نیافته است.

وی در ادامه بر لزوم توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس قانون باید 75 درصد از سیستم حمل و نقل شهری تهران از طریق حمل‌ونقل عمومی صورت گیرد اما متاسفانه این مهم تحقق نیافته است.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به وجود 8000 دستگاه تاکسی در پایتخت، خاطرنشان کرد: در میان تاکسی‌های تهران هنوز خودروی پیکان مشاهده می‌شود که آلایندگی قابل ملاحظه‌ای تولید می‌کند.

لاهوتی همچنین با انتقاد از تردد موتورسیکلت‌های فرسوده در این کلانشهر بیان داشت: هر دستگاه موتورسیکلت فرسوده 7.5 گرم گاز تولید می‌کند  این در حالی است که خودروهای غیر استاندارد و یورو 2، دوگرم گاز تولید می‌کنند.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرشان کرد: متاسفانه محیط زیست در برابر تشدید آلودگی هوا فقط ابراز نگرانی کرده و از اختیارات قانونی خود استفاده نکرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار