امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127668
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی با حضور در نشست خبری مشترک با رئیس ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی با حضور در نشست خبری مشترک با رئیس سازمان بسیج طلاب که به مناسبت سالروز فرمان امام(ره) در خصوص تشکیل بسیج دانشجو و طلبه بود پیرامون برنامه‌های بسیج دانشجویی به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود گفت: امام (ره) اقداماتشان از سر اخلاص و شناخت دقیق زمان بود. برهمین اساس این اقدامات ماندگار و تاثیرگذار بوده است. امام (ره) با تاسیس بسیج دانشجو و طلبه یک مجموعه سیستماتیک تاسیس نکردند بلکه یک مجموعه مردمی و ارزشی را تاسیس کردند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه بسیج دانشجو و طلبه یک فرهنگ است، گفت: بسیج دانشجو و طلبه فراتر از یک سازمان عادی و اداری است. بسیج دانشجو و طلبه یک راهبرد برای مقابله با آنچه که اسلام و انقلاب را تحت تاثیر خودش قرار می‌دهد، است.

حیدری با بیان اینکه امام(ره) پس از سه ماه از پایان جنگ دست به تاسیس بسیج دانشجو و طلبه زدند، گفت: زمانی که جنگ سخت و نبرد نظامی تمام شده بود بعضی‌ها صحبت از عدم نیاز بسیج و بدنه‌های مردمی می‌کردند اما امام (ره) متوجه بودند که اگرچه تهدیدات نظامی تمام شده اما نزاع فرهنگ اسلامی با نظام سلطه تمام نشده است و تشکیل بسیج دانشجو و طلبه نیز اقدامی در این مسیر بود.

وی با اشاره به ماموریت‌هایی که امام (ره) برای بسیج طلبه و دانشجو ترسیم کردند، گفت: از جمله این ماموریت‌ها دفاع از انقلاب و اسلام در دانشگاه‌ها و جلوگیری از نفوذ استکبار بود که این اقدام با اقدام جهادی همانند دفاع مقدس خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: ما امروز شاهدیم که با گذر زمان و با دیده شدن جریان‌های پشت پرده و با ظاهر شدن فتنه‌های مختلف از جمله فتنه 78 و 88 بر کسی پوشیده نیست که اقدام راهبردی امام از جمله مسائل نیاز امروز ما بود. امام(ره) زمانی صحبت از بسیج دانشجو و طلبه کردند که سخنی از قدرت نرم و جنگ نرم نبود اما امام (ره) چند دهه زودتر این مسئله را پیش‌بینی و تدبیر کردند.

حیدری خاطرنشان کرد: امام (ره) از بسیج دانشجو و طلبه می‌خواهند که از اصول لایتغیر در حوزه‌های علمی از جمله شعار نه شرقی نه غربی که استقلال انقلاب اسلامی را در پی دارد دفاع کند. امروز شاهدیم به فرزندان معنوی امام پاسدار نوع نگاه و ماموریتی هستند که آن امام بزرگوار برای آنان ترسیم کرده است.

وی در ادامه پیرامون اولویت‌های راهبردی بسیج دانشجویی در حوزه بصیرتی گفت: این اولویت‌ها متناسب با ویژگی‌هایی است که دفاع از اسلام و انقلاب را می‌طلبد از جمله این اولویت‌ها ضدیت با آمریکا، بازخوانی مبارزه با نظام سلطه و بازتولید گفتمانی ضدیت با نظام سلطه است. بعضی تصور می‌کنند که ضدیت با آمریکا از سر تعصب و لجبازی است و اینکه زمان این شعار گذشته و باید از آن عدول کنیم اما متوجه نیستند که هرچه انقلاب مسیر خود را طی می‌کند این شعار «مرگ بر آمریکا» درست بودنش بیش از گذشته عیان می‌شود. ما به اینان می‌گوییم که سرنوشت انقلاب مردم مصر را ببینند که چگونه به خاطر درست نفهمیدن وضعیت به چنین سرنوشتی دچار شدند و امروز نیز ما همچنان آن خباثت آمریکا را در پشت میز مذاکره نسبت به خودمان شاهدیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی مقابله با فتنه را از دیگر اولویت‌های راهبردی بسیج دانشجویی در حوزه بصیرتی عنوان کرد و گفت: بعضی‌ها دنبال آن هستند که فتنه 88 را به اندازه یک اتفاق اجتماعی تغییر دهند. ما فتنه 88 را آمدن پای کار دشمن با همه حیثیت خودش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی می‌دانیم. ما فتنه 88 را جنگ احزاب انقلاب می‌دانیم که دشمنان پیدا و پنهان نظام جمهوری اسلامی در مقابل آن ایستادند.

حیدری خاطرنشان کرد: فتنه 88 خط قرمز ما در دانشگاه‌هاست. دانشجویان هیچ گاه فتنه‌گران را به دانشگاه‌ها راه نخواهند داد و تا وقتی که محاکمه نشوند جایی در دانشگاه‌ها ندارند. البته هرکه می‌خواهد در دانشگاه‌ها مسئولیتی بگیرد باید موضع خود را نسبت به فتنه 88 آشکارا بیان کند.

وی تصریح کرد: رفع فقر، فساد و تبعیض اولویت راهبردی دیگر بسیج دانشجویی است. ما براین اعتقادیم که بهترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم و رسیدگی به آنان است. البته پرداختن به این سه‌گانه یک همت همگانی می‌طلبد که جریان دانشجویی نیز تکلیف خود را در این راستا مطالبه‌گری این موضوع و کمک گفتمانی به واحدهای مسئول می‌داند. در حقیقت انقلاب اسلامی با رفع این سه‌گانه بیمه می‌شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی اولویت دیگر راهبردی بسیج دانشجویی را نقش‌آفرینی فرهنگی عنوان کرد و گفت: منظور ما فرهنگ دینی، انقلابی و اسلامی است و اگر بحث دیگری در این خصوص مطرح شود ما آن را مفهوم فرهنگ تصور نمی‌کنیم. پرداختن به مقوله فرهنگی، اعزام معاون وزیر در دهه محرم به کشور آمریکا نیست. فهمیدن فرهنگ دیدن اقدامات فرهنگی است که جریان مومن و انقلابی در سطح کشور انجام می‌دهند.

حیدری درادامه سخنان خود پیرامون برنامه‌های بسیج دانشجویی در هفته بسیج گفت: از جمله برنامه‌های ما برگزاری بزرگداشت روز بسیج دانشجویی، کوهپیمایی خواهران دانشجوی بسیجی در منطقه کهف‌الشهدا، انتشار نشریه دانشجویی 57، تقدیر از دانشجویان منتخب صالحین، برگزاری‌های کرسی‌های آزاداندیشی در خصوص پیام امام پیرامون تشکیل بسیج دانشجو و طلبه، برگزاری نشست‌های فرهنگی و سیاسی، حضور در منزل شهدا و غبارروبی از مزار شهیدان و انتشار نشریات مختلف دانشجویی با مفاهیم بسیج دانشجویی خواهد بود.

وی ادامه داد: ما همچنین برگزاری کنگره شهدای دانشجو را نیز در سطح کشور خواهیم داشت که کنگره ملی شهدای دانشجو در اسفند ماه برگزار خواهد شد اما کنگره‌های استانی ما از امروز در سراسر کشور آغاز می‌شود. برگزاری این کنگره‌ها را تاکید بر فرهنگ جهاد، شهادت و مقاومت می‌دانیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه سخنان خود پیرامون مذاکرات هسته‌ای گفت: براساس آنچه که گفته می‌شود که در آستانه توافق نهایی قرار داریم، فردا تجمع دانشجویی را با عنوان «توقف ممنوع» مقابل راکتور تهران خواهیم داشت که بخش زیادی از آنان دانشجویان و نخبگان رشته‌های هسته‌ای و مهندسی هستیم. البته تا این لحظه مجوز برگزاری این تجمع صادر نشده است.

حیدری تصریح کرد: منظور از توقف ممنوع این است که نباید هیچ گاه در خصوص فناوری هسته‌ای توقفی صورت گیرد.

وی ادامه داد: به گوش می‌رسد که بعضی تجمع فردای دانشجویان را می‌خواهند یک تجمع ضد دولتی بنامند در صورتی که به هیچ عنوان این تجمع ضد دولتی نیست بلکه در راستای پشتیبانی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است. ما تیم مذاکره‌کننده را فرزندان انقلاب می‌دانیم و البته معتقدیم دشمنان تا انقلابیون ما را سر به دار نبینند دست از مخاصمه با انقلاب اسلامی برنمی‌داریم. برهمین اساس توقع داریم تیم مذاکره‌کننده با حفظ اصول و لحاظ کردن سرمایه‌های انقلاب مذاکرات را به جای مطلوب برسانند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه کف مطالبات مردمی رفع کامل تحریم‌ها است گفت: سخن ما به خوش‌بینان آمریکا این است که اعتماد به شیطان بزرگ به این سادگی‌ها نیست.

حیدری با اشاره به انتظارات جامعه دانشگاهی از وزیر جدید علوم گفت: انتظاری که ما از وزیر جدید علوم داریم این است که پیشرفت علمی دانگشاه‌ها و آرامش علمی دانشگاه‌ها را اولویت  اول خود قرار دهد چراکه یکی از ابزارهای قدرت امروز جهان علم است که نباید آن را فدای چیز دیگری کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: انتظار دیگر ما عدم استفاده از فتنه‌گران در وزارت علوم و دانشگاه‌ها است و ما انتظار داریم وزیر جدید علوم با استفاده نکردن از فتنه‌گران نگاه انقلابی خود را نشان دهد. البته ما انتظار داریم که وزیر جدید علوم به جریان مومن دانشگاه‌ها نیز اعتماد کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها