امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127680
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۷
تعداد بازدید: 127
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ تیمور حسینی با اشاره به اینکه طرح ایست به احترام زندگی طرحی است که بر اساس آن، تمامی خودروها موظف ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرهنگ تیمور حسینی با اشاره به اینکه طرح ایست به احترام زندگی طرحی است که بر اساس آن، تمامی خودروها موظف به توقف در پشت خط ایست، در خط کشی‌های عابر پیاده خواهند شد، گفت: طرح «ایست به احترام زندگی» با هدف ساماندهی تقاطع‌ها و تکالیفی که رانندگان و عابران دارند، اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مقرر بود این طرح از ابتدای آبان ماه اجرایی شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح مذکور منوط به ایجاد بسترهای لازم است، اجرای آن به تعویق افتاده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: ایست به احترام زندگی با هدف تغییر رفتار ترافیکی شهروندان در شهر تهران اجرایی می شود. به طوری که رانندگان توقف پشت خط سفید و عابران تحمل برای سبز شدن چراغ عابر را مورد توجه قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت این طرح مرهون آماده سازی بسترهای لازم در سطح شهر است، بیان کرد: یکی از بسترهای مورد نیاز اصلاح زیرساخت ها و خط کشی معابر به خصوص خطوط عابر پیاده در تقاطع هاست که شهرداری تهران از ابتدای شهریور ماه اصلاح زیر ساخت های ترافیکی شهر را  در دستور کار دارد و در این زمینه اقدامات موثری را انجام داده است.

به گفته حسینی اکنون بسیاری از تقاطع ها، تراش خورده و خط کشی ها سامان یافته است اما هنوز بخشی از کار باقی مانده که به محض اینکه بسترها آماده سازی شد، ایست به احترام زندگی کلید خواهد خورد .

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای رعایت حقوق شهروندی و احترام به عابران پیاده اجرا خواهد شد، افزود: از آنجا که تصمیم داریم طرحی کارآمد در حوزه ترافیک در شهر اجرایی شود، در چندین مرحله اجرای طرح به تعویق افتاده است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه طرح توقف پشت خط ایست در خط کشی‌های عابر پیاده را با عنوان "ایست به احترام زندگی" تبلیغ و فرهنگ سازی کرده‌ایم، گفت: رانندگان متخلفی که اقدام به توقف روی خط کشی عابر پیاده کنند 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه عبور از چراغ قرمز نیز 100هزار تومان جریمه خواهد داشت، گفت: دوربین‌های کنترل ترافیک نصب شده در چهارراه‌های پایتخت این تخلفات را به ثبت خواهند رساند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها