امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۱:۰۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1277
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 267
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، عدنان محمود در همایش همبستگی طلاب حوزه علمیه قم با مقاومت سوریه که در مدرسه علمیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم، عدنان محمود در همایش همبستگی طلاب حوزه علمیه قم با مقاومت سوریه که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد اظهار داشت: ما به نقش جوانان جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت‌های عادل و به پا خاسته از عدل افتخار می‌کنیم.

وی آینده روشن توام با پیشرفت برای جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی کرد و گفت: همه ما به عنوان دولت‌های اسلامی آرزومندیم به این هدف برسیم و امیدواریم جمهوری اسلامی ایران یک نمونه‌ برای پیشرفت در جهان اسلام شود.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این صحنه جنگی که ما در آن هستیم قبل از هر چیز جنگ فکری و معرفتی و جنگ افکار است، خاطرنشان کرد: جنگ سوریه، جنگی است که به واژگون کردن حقایق و مفاهیمی که به آن عادت داریم تکیه می‌کند.

وی همچنین از رهبر معظم انقلاب و ملت ایران به سبب موضع‌گیری‌های صورت گرفته علیه حملاتی که ضد کشور سوریه انجام می‌شود تقدیر و تشکر کرد.

محمود با بیان اینکه شکی نیست که جوانان پایه اصلی برای دفاع از حرف‌های حقی هستند که ما بیان می‌کنیم، یادآور شد: ما در سوریه از ارزش‌های مشترکی بین کشور ایران و سوریه دفاع می‌کنیم؛ ارزش‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تثبیت و پایه‌گذاری شد به ویژه بعد از تبدیل کردن سفارت اسراییل به سفارت فلسطین که یک تحول استراتژیک محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این حمله به سوریه چیز جدیدی نیست و ده‌ها سال قدمت دارد، ابراز داشت: از زمانی که سوریه تصمیم استراتژیک خود را مبنی بر روابط مستحکم با ایران در دفاع از سلسله مقاومت در این منطقه اخذ کرده است حمله به سوریه بیشتر شد.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این جنگ جدید در سوریه یک حلقه جدید از زنجیره دشمنی با سوریه در محور مقاومت است.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم قضیه سوریه را از سایر قضایا مثل آنچه در ایران می‌گذرد و آنچه که در بقیه محور مقاومت می‌گذرد از هم جدا کنیم، اظهار داشت: این هجمه غربی - آمریکایی علیه سوریه یک هجمه علیه محور مقاومت در منطقه است و در رأس این محور جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به همراه سوریه دو پایه و رکن اساسی را علیه محور ایالت متحده آمریکا تشکیل داده‌اند.

محمود افزود: تکیه‌گاه اصلی که این هجمه بر آن استوار است چیزی است که در جهان عرب راه افتاد و به عنوان بهار عربی شناخته می‌شود.

وی با اشاره به مطرح شدن عناوینی همچون آزادی و دموکراسی، تغییر داخلی در حوزه‌های سیاست،‌ اقتصاد و اجتماع از سوی مخالفان سوریه گفت: هدف نهایی آنها این است که به نفع اسراییل، دشمن نخست را از اسراییل به ایران مبدل کنند و ایران به عنوان دشمن نخست معرفی شود و می‌خواهند با زور دست به این تغییر بزنند.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه جنگ تمام عیار و وحشیانه‌ای علیه کشور سوریه در همه اشکال فتنه اتفاق افتاده است، بیان داشت: آنها از عناصر تکفیری بیش از 40 کشور علیه دولت و ملت سوریه استفاده می‌کنند و برای آنها همه وسایل را فراهم کردند.
وی با تاکید بر اینکه مسیری که دولت سوریه پیش گرفته برای این هجمه در سطح داخلی اجابت درخواست‌های همه مردم سوریه در همه حوزه‌ها است، خاطرنشان کرد: دولت سوریه یک بسته قانونی را در حوزه اداره داخلی کشور، در حوزه انتخابات و در حوزه قانون اساسی جدید تدوین کرده است تا بتواند به همه درخواست‌های ملت سوریه پاسخ دهد.

محمود ابراز داشت: دولت سوریه بین درخواست‌های ملت سوریه و بین این حمله غربی - ‌آمریکایی که از سوی دولت‌های غربی و به دست عوامل آنها در کشور سوریه برای از بین بردن این کشور طراحی شده است یک مرز قائل شده است.

وی جنگ در سوریه را جنگ علیه محور مقاومت دانست و در تشریح این موضوع گفت: از ماه نخستی که این جنگ علیه سوریه شروع شد، طرف غربی و آمریکایی بر این تاکید می‌کردند که اگر سوریه روابط خود را با ایران و محور مقاومت قطع کند این قضیه تمام خواهد شد و از همان اول آشکار شد که عامل خارجی و دست‌های خارجی مهم‌ترین تاثیر را در این جنگ دارند.

وی با اشاره به بسیج عمومی کشورهای منطقه، دولت‌های جهانی و تکفیری‌ها علیه سوریه گفت: در مرحله نخست وحدت و یکپارچگی ملت سوریه را هدف گرفتند تا از طریق آن و از طریق تکفیری‌های تروریست زیرساخت‌های کشور سوریه را از بین ببرند.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران شعارهای مخالفان را دعوت از کشورهای خارجی برای دخالت در سوریه اعلام کرد و اظهار داشت: عوامل این نقشه در داخل سوریه شروع به حمله به ارتش عربی سوریه کردند و نقاط قوت آن را نشانه گرفتند و بعد از آن نیز به زیرساخت‌های کشور از جمله دانشگاه‌ها، کارخانه‌ها، موسسات اقتصادی و تولیدی حمله کردند.

وی راه‌اندازی فتنه مذهبی را از دیگر اقدامات صورت گرفته علیه سوریه عنوان کرد و افزود: ‌فتنه‌ای که ملت سوریه سال‌ها است آن را رد کردند و در همه طوایف و قبائل این فتنه مذهبی را قبول ندارند.

محمود با بیان اینکه آمریکا، غربی‌ها و عواملشان در داخل سوریه تضمین کرده بودند که در مدت کوتاهی این حکومت سقوط خواهد کرد، یادآور شد: وعده‌هایی برای سقوط دولت سوریه داده بودند که همه این نقشه‌ها شکست خوردند و با عزم و اراده ارتش و ملت سوریه در مقاومت، همه این نقشه‌ها با شکست مواجه شد.
وی تاکید کرد: بعد از گذشت حدود دو سال و دو ماه از این جنگ آشکار ضد سوریه اوضاع به سمت پیروزی کشور سوریه پیش می‌رود و همه اتفاقات و پیشرفت‌هایی که در این صحنه رخ می‌دهد تاکید می‌کند که نظر استراتژیکی که جمهوری عربی سوریه و جمهوری اسلامی ایران در این قضیه اتخاذ کرده بودند نظر صحیحی بوده است.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر دشمنان سوریه در غرب و آمریکا در نقشه خود گیر افتاده‌اند و مایوس شدند و نتوانستند نقشه‌های خود را در سوریه پیاده کنند.

وی همچنین ارتش عربی سوریه را در طریق پیروزی و پیشرفت دانست و گفت: در سوریه شاهد نشانه‌هایی برای پیروزی بر دشمنان سوریه و بر دشمنان اسلام در جهان هستیم و ما با اراده محکم حرکت می‌کنیم تا به پیروزی برسیم.

محمود با تاکید بر اینکه در هیچ کجای سوریه جایی برای گروه‌های تکفیری و تندرو نیست، خاطرنشان کرد: پشتوانه مردمی گسترده‌ای که سوریه دارد از تصمیمات ملی و داخلی رئیس جمهور بشار اسد حمایت می‌کند که در راس آنها حمایت از محور مقاومت و حفظ روح مقاومت است.

وی تصریح کرد: دشمنان سوریه به خوبی درک کرده‌اند هرگز نخواهند توانست اراده مقاومت را در این منطقه بشکنند اراده‌ای که در قالب ایران و سوریه تجسم پیدا کرده است.

سفیر سوریه در جمهوری اسلامی ایران اذعان داشت: ما با گام‌های مستحکم حرکت می‌کنیم و به عزم‌های جوانان چشم دوختیم و به آنها امید داریم که نهضت را به سرانجام برسانند تا یک نشانه و مشعلی برای سایر ملت‌ها باشد.
انتهای پیام/78010/و20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها