امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127707
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 158
پشتیبانی رسانه‌ای از ترویسم وهابی بین‌المللی یکی از اصول ثابت این شبکه‌سعودی در سال‌های اخیر بوده است... العربیه زیرمجموعه ...

پشتیبانی رسانه‌ای از ترویسم وهابی بین‌المللی یکی از اصول ثابت این شبکه‌سعودی در سال‌های اخیر بوده است... العربیه زیرمجموعه دستگاه اطلاعاتی عربستان است

شبکه العربیه در طول سال‌های فعالیت خود همواره بخشی از تریبون تروریست‌های تکفیری در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شده است.

به گزارش پیروان مـــوعـــود، این شبکه هر جا که سرویس اطلاعاتی عربستان با کمک جریانات تکفیری در منطقه به عملیات های ضد امنیتی روی آورده پشتیبانی رسانه ای این اقدامات را برعهده داشته است.

العربیه بخش اعظمی از تبلیغات و برجسته‌سازی رسانه‌ای تروریست‌ها در عراق، سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و پاکستان را به صورت تمام قد در سال های اخیر انجام داده به‌ گونه‌ای که پشتیبانی رسانه ای از تروریسم وهابی بین المللی یکی از اصول ثابت این شبکه سعودی در سال های اخیر بوده است.

در همین حال شبکه العربیه عربستان که زیر مجموعه دستگاه اطلاعاتی این کشور هدایت می شود، طی سال های اخیر اصلی ترین تریبون رسانه ای تروریست های وهابی و ضد ایرانی در جنوب شرق نیز محسوب می شود.

در حالی که در سال های اولیه جنایت گروهک عبدالمالک شبکه الجزیره قطر نیز بخشی از اطلاع رسانی و انتشار فیلم های جنایات جندالشیطان را انجام می داد ولی پس از مدتی، این شبکه العربیه عربستان بود که پخش انحصاری و ویژه جنایات گروه های وهابی در جنوب شرق را بر عهده گرفت.

به گفته یک منبع آگاه اخیرا تعاملات تازه ای بین "س . ت" یکی از عناصر اصلی گروهک جیش العدل و این شبکه سعودی برقرار شده است.

گفته می شود محمد ظاهر این شخص را به عنوان رابط رسانه ای خود معرفی کرده و اعلام کرده که نظرات و گفته های "س . ت" مواضع خود اوست.

"س . ت" که نویسنده بیانیه های محمد ظاهر هم هست، از العربیه درخواست کرده که بخشی از رسانه‌های منتسب به فتنه ۸۸ را که از عربستان کمک نقدی دریافت می کنند نیز به عنوان حلقه حامی رسانه ای جیش العدل اضافه کنند.

گفته می شود که یکی از مدیران رسانه های طرفدار فتنه ۸۸ در پاسخ به درخواست رابطین سعودی با این موضوع مخالفت کرده و اعلام کرده که حمایت مستقیم از جیش العدل برای افکار عمومی در داخل ایران توجیه ندارد ولی آنها در هدفگذاری های مشترک راهبردی منجمله مباحث خودمختار شدن منطقه بلوچستان و یا ایالتی کردن بلوچستان ایران با جیش العدل همراهی خواهند کرد.

منبع:جهان نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها