امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127719
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که زمان اندکی تا ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 باقی مانده،

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که زمان اندکی تا ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 باقی مانده، گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد روند مذاکرات و همچنین سرنوشت این گفت‌وگوها مطرح شده است. به همین بهانه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مجموعه‌ای از مصاحبه‌های کوتاه را با کارشناسان و تحلیلگران مطلع از مسئله هسته‌ای ترتیب داده است، که در سلسله گزارش‌هایی منتشر می‌شود:

«استیو لواین» استاد دانشگاه «جورج تاون» در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه مذاکرات به سمت موفقیت پیش می‌رود، گفت احتمال دارد که طرفین برای نهایی کردن توافق نیاز به تمدید مهلت گفت‌وگوها داشته باشند.

وی در رابطه با پیش‌بینی‌اش از نتیجه مذاکرات به خبرنگار فارس گفت: «هرچند هنوز هیچ چیز قطعی نیست، اما تصور من این است که مذاکرات به موفقیت می‌انجامد.»

تحلیلگر نشریه آمریکایی «کواتز» افزود: «شاید لازمه آن این باشد که مذاکرات تمدید شده و پس از 24 نوامبر (سوم آذر) ادامه یابد، اما اهمیت مذاکرات برای طرفین آنقدر بالا هست که چارچوب توافق را مشخص کنند.»

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 هفته گذشته در حالی در شهر وین اتریش آغاز شد که طرفین همچنان از پابرجا بودن اختلافات صحبت می‌کنند. همین امر موجب شده تا گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال تمدید مهلت مذاکرات شکل بگیرد.
 آقای لواین در رابطه با تبعات عدم توافق، گفت: «به عقیده من، تبعات ناشی از شکست مذاکرات موجب می‌شود تا شانس حصول توافق تا مدت‌های مدیدی از میان برود. دلیل آن هم سیاست داخلی در دو طرف و مخالفت‌هایی است که با هرگونه توافق صورت می‌گیرد.»

وی افزود: «در مقابل، یک توافق واقعی می‌تواند به بروز گشایش‌های مهم در عرصه سیاست خارجی و مسائل راهبردی منجر شود؛ مواردی که از خاورمیانه آغاز می‌شود و سپس به اروپا می‌رسد، که می‌تواند در سال‌های آتی از یک مسیر جدید گاز طبیعی بهره‌مند شود.»

در جریان حدود یک هفته‌ای که از مذاکرات هسته‌ای می‌گذرد، اغلب تحلیلگران شکست مذاکرات را دور از انتظارترین گزینه پیش روی مذاکرات دانسته‌اند. با این وجود، وزرای خارجه همه کشورها همچنان تصریح دارند که اختلافات جدی میان طرفین باقی مانده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها