امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127721
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، حمید میرزاده عصر امروز در بازدید از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد ساری در جمع خبرنگاران افزود: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، حمید میرزاده عصر امروز در بازدید از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد ساری در جمع خبرنگاران افزود: مازندران یک استان مهم، تاریخی، ولایی، عالم‌پرور و سرزمین نیما یوشیج و ورزشکاران بنام ایران و دانشمندان معاصر، سرزمین شیخ طبرسی، طبری، ابن شهرآشوب، سرزمین فرهیختگان و دانشمندان و چهره‌های سیاسی است.

وی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری را یک نگین علمی در مازندران توصیف کرد و گفت: امروز با دیدن این دانشگاه، مدیریت مدبرانه و ظرفیت‌های آن، بدون اغراق باید گفت که دانشگاه آزاد واحد ساری یک نمونه موفق با استاندارهای علمی و شاخص‌های برجسته آموزش عالی و جزو دانشگاه‌های برتر کشور است.

وی بیان داشت: امروز در جلسه‌ای که برگزار شد، 330 رشته کد محل برای کارشناسی ارشد و 73 رشته کد محل برای دکترای تخصصی به تصویب رسید و زمینه‌ساز یک توسعه همه‌جانبه کیفی است؛ این در حالی است که در سال 92 فقط یک دکترای تخصصی و 205 رشته کارشناسی ارشد داشت که به همین دلیل، دانشجویان مجبور بودند به شهرهای دیگر بروند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بازدید کاملی که از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری داشت، تصریح کرد: استادان و ظرفیت‌های کارگاهی و آزمایشگاهی بسیار خوبی در این دانشگاه وجود دارد که هیچ فرقی با تهران ندارد بلکه به مرتب بهتر است.

میرزاده همچنین با بیان اینکه امروز تصمیم‌های خوبی درباره شرکت‌های دانش‌بنیان گرفته شد، افزود: علاوه بر بازدید و افتتاح مرکز رشد فناوری ساری، قرار شد در استان مازندران یک پارک علم و فناوری، امحای پسماندها از طریق پلاسما، تشکیلات واحدهای جامع در سطوح مختلف را نیز به انجام برسانیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی طرح تاثیر پلاسما بر روی پسماند را به صورت آزمایشگاهی انجام داده است،گفت: تفاهمنامه‌ای برای ایجاد یک واحد امحای روزانه 130 تن زباله با هزینه 52 میلیارد تومان را نیز انجام دادیم که یک طرح کاملا نو و دانش‌بنیان از سوی دانشگاه آزاد است؛ در این راستا شهرداری آمل آمادگی خود را برای اجرای صنعتی آن اعلام کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به دنبال کنکاش در گذشته نیستم و به هموار ساختن راه توسعه آینده می‌اندیشم، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی را با 235 واحد زیان‌ده، یک‌هزار و 300 میلیارد تومان کسری بودجه و 3 هزار و 750 میلیارد تومان بدهی سررسید شده و نشده، تحویل گرفتم که اکنون واحدهای زیان‌ده به 171 واحد و بدهی‌ها نیز در حال پرداخت است.

وی تصریح کرد: با سیاست‌هایی که انجام شد این روند(واحدهای زیان‌ده و بدهی‌ها) در بسیاری از موارد نه‌تنها متوقف شده بلکه واحدهای زیان‌ده به سودآور تبدیل شده است، گناهش را نمی‌توان به مدیران قبلی نسبت داد زیرا کاهش جمعیت دانشجویی و خالی شدن ظرفیت‌ها از یک‌میلیون به 500 هزار دانشجو و وجود رقبای زیاد دانشگاهی، از عوامل ایجاد این مشکلات بود.

به گزارش فارس، میرزاده با اشاره به تاثیر تورم در شهریه‌های دانشجویی، گفت: حتی با وجود این احتمالات، تا مهر 94 هیچ مبلغی به شهریه فعلی دانشگاه‌های آزاد اضافه نخواهد شد و امیدواریم با برنامه‌هایی که انجام می‌دهیم، دانشگاه با وابستگی کمتری به شهریه، بتواند خود را اداره کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه نباید فقط متکی به شهریه باشد و باید به دنبال ارزش افزوده و کارآفرینی برود، افزود: بخشی از کسری‌ها با افزایش تحصیلات تکمیلی تامین شده است و بخشی دیگر نیز با مدیریت خوب، به‌زودی جبران می‌شود.

انتهای پیام/86001/ش40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار