امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127728
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب پایه سوم مدرسه علمیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب پایه سوم مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) بیان کرد: ایشان در زندگی به دنبال این بودند که جایگاه معنوی خود را ارتقاء بخشند و برکات بسیاری را نیز برای مردم به جا گذاشتند.

وی اضافه کرد: ایشان می‌گویند که فضل و منزلت را در جایی به جز علم پیدا نکرده‌اند و اگر این علم در راه دین به دست آید، بهترین علم خواهد بود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه فقیه در نزد خداوند جایگاه والایی دارد، تصریح کرد: فقه زندگی انسان را کنترل می‌کند و برای اصول مختلف زندگی قوانین مشخصی را معین کرده است.

وی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از مشکلات جامعه آگاهی نداشتن از مسائل دینی است، مطرح کرد: تلویزیون و دیگر سرگرمی‌های دنیایی آفات امروزی برای طلاب است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی از کتاب آفات طلاب نوشته آیت‌الله مجتهدی یاد کرد و ادامه داد: علم دارای آفات بسیاری است که افراد جوینده علم باید مواظب این آفت‌ها باشند.

وی تاکید کرد: اگر فردی برای علم به اندازه یک سکه ارزش قائل باشد می‌تواند به جایگاه والای علمی برسد و این علم به فرد در دنیا و آخرت جایگاه خواهد بخشید.

آیت‌الله علوی‌گرگانی برخی از دستاوردهای نظام اسلامی را برشمرد و گفت: این نظام تحت رهبری نایب امام زمان(عج) به بهترین حکومت جهان تبدیل شده است.

انتهای پیام/78016/ک20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها