امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127735
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از ستاد خبری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام، آیت‌الله ناصر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از ستاد خبری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام، آیت‌الله ناصر مکارم‌‌شیرازی بیان کرد: فعالیت تکفیری‌ها یکی از مشکلات بزرگ دنیای امروز است.

وی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها به خوارج زمان حضرت علی(ع) برمی‌گردند که در آن دوران به گفته‌های خود عمل نکرده بودند، اضافه کرد: این افراد کسانی هستند که غیر از اعضا گروه خودشان، باقی افراد را کافر دانسته و قتل آن‌ها و خانواده‌هایشان را مباح می‌دانند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در 600 سال قبل فردی ناآگاه بنزین خود را بر روی آتش تکفیری‌ها ریخت و به افکار آن‌ها شکل عملی داد و با مجهز کردن آن‌ها زمینه‌های کشتن شیعیان و اهل سنت را ایجاد کرد.

وی از نادانی‌های گروه‌های افراطی یاد کرد و گفت: این افراد از اسلام هیچ آگاهی ندارند و فکر می‌کنند که بهتر از دیگران این دین مبین را می‌شناسند و به دنبال ایجاد ناامنی در جامعه هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه خطر تکفیری‌ها امروزه جامعه بشریت به ویژه مسلمانان را تهدید می‌کند، مطرح کرد: امروزه قدرت‌های زورگو جهان از جهل این گروهک‌ها برای ترویج اسلام‌ستیزی استفاده می‌کنند.

وی هدف جریان‌های تکفیری را ایجاد نفاق در میان مسلمانان جهان دانست و تصریح کرد: امروزه این ظالمان زنان را به اسارت می‌برند و سیلاب‌های خونی را جاری می‌کنند که خوارج زمان حضرت علی(ع) فکرش را هم نمی‌کردند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: امروزه کشورهای اروپایی متوجه شده‌اند که پدیده تکفیر می‌تواند در میان مردم دنیا نفوذ کند و طناب‌داری برای آن‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان باید برای مقابله با تکفیر اقدامات لازم را انجام دهند، عنوان کرد: دیوانه‌ای سنگی را در چاه زندگی بشریت انداخته است که کشورهای به اصطلاح عاقل بشریت در برطرف‌سازی این مشکل درمانده‌اند.

انتهای پیام/2258/ک/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار