امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127738
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در آگاه‌سازی افکار

علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در آگاه‌سازی افکار عمومی گفت: مذاکرات هسته ای مسئله ای است که برای مردم ایران و به خصوص قشر دانشجو از اهمیت زیادی برخوردار است. از همین رو دفتر تحکیم وحدت در جهت روشن ساختن جهات گوناگون توافقنامه احتمالی، قصد برگزاری همایشی با عنوان «ملت در انتظار یک توافق خوب هسته ای» را داشت و برای این جلسه با بسیاری از افراد صاحب نظر از اقشار گوناگون کشور هماهنگی لازم شده بود.

وی افزود: گروه هایی اعم از اهالی فرهنگ و هنر، کارگردانان و بازیگران سینما و تلویزیون، ورزشکاران مدال آور و مطرح کشور، شعرا و جمعی از رجال سیاسی کشور از جمله نمایندگان مجلس، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص و دیگر بخش ها قول شرکت در برنامه را داده بودند. علی رغم اینکه مسولان دانشگاه تهران موافقت اولیه خود را با برگزاری این برنامه اعلام کرده بودند اما به یکباره تحت فشارهای بیرونی تغییر نظر داد و مانع از برگزاری این برنامه شد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: بنده علت این موضوع را بدبینی بدنه دولت و وزارت علوم به برنامه های تشکل های دانشجویی و در کل به قشر دانشجو می‌دانم که این موضوع در تریبون ندادن به دانشجویان در سخنرانی‌های رئیس جمهور در دانشگاه ها نیز کاملا مشهود است.

دبیر دفتر تحکیم وحدت در ادامه خاطرنشان کرد: در صورتی که هدف ما از برگزاری این برنامه حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای و پیامی که قرار بود از این نشست خارج شود پیام حمایت اقشار مختلف مردم از فرزندان انقلاب بود در برابر زیاده خواهی طرف آمریکایی و غربی که با کج سلیقگی مسئولان وزرات علوم و دانشگاه تهران محقق نشد.

بیانی اضافه کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته برای این برنامه، برگزاری این نشست با کارشکنی مسئولان محقق نشد اما پیگیر هستیم که إن‌شاء‌الله این برنامه را در هفته جاری برگزار کنیم. امیدواریم مسئولان دانشگاه تهران این بدسلیقگی ها را تمام کنند و برای برگزاری این نشست هماهنگی های لازم را صورت دهند.

وی در ادامه گفت: این قبیل اقداماتی که از سوی وزارت علوم و دانشگاه های تابعه آن رخ می‌دهد و به برنامه‌ای در این سطح که با زحمت فراوان دوستان مقدماتش فراهم شده بود مجوز نداد خلاف گفته های خود آقایان است. کسانی که مدعی باز کردن فضا و برگرداندن نشاط به دانشگاه هستند نباید برخوردهایی این چنینی داشته باشند. به نظر می رسد دولت و به دنبال آن وزارت علوم تا جایی به فضای باز دانشگاه اهمیت می‌دهد که به ضرر خودش نباشد و در واقع به صورت سیاسی به این مسئله نگاه می کنند. البته ناگفته نماند اصلا این نشست در تعارض با برنامه های دولت نبود.

دبیر دفتر تحکیم وحدت در پایان گفت: با توجه به فضایی که دولت در مذاکرات ایجاد کرده است و مردم و رسانه ها و نمایندگان مجلس را در جریان قرار نمی‌دهد، به نظر می رسد آقایان با هرگونه اقدام این چنینی که سبب آگاه سازی و بیدار کردن مردم در موضوع مذاکرات هسته ای است مخالفت کنند و علاقه دارند این مسئله در بی خبری کامل مردم اتفاق بیفتد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار