امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127745
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا ترقی رییس مرکز بین الملل  حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ورود روابط دو حزب موتلفه ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا ترقی رییس مرکز بین الملل  حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ورود روابط دو حزب موتلفه اسلامی و کمونیست چین به دهمین سال آن تاکید کرد: این روابط دستاوردهای ارزشمندی داشته به گونه ای که نقاط اشتراک دو حزب در موضوعات منطقه ای و جهانی در حال افزایش است

وی با تاکید بر اینکه آسیا به لحاظ جمعیت و زیرساخت های توسعه ای، قابلیت تبدیل شدن به قدرت اول را دارا است، خواستار قدم برداشتن دو حزب در زمینه مسایل اقتصادی فرهنگی و تشکیلاتی هماهنگ با هدف تقویت بهینه روابط دو کشور شد.

رئیس هیات اعزامی حزب موتلفه اسلامی به چین با نگاه به چشم انداز ترتیبات سیاسی و امنیتی خاورمیانه اظهار کرد که چین با قرار گرفتن در کنار ایران ، سوریه و جبهه مقاومت می تواند در نظم نوین منطقه ای به یک قطب بزرگ و تاثیر گذار ملحق گردد.

ترقی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه ایران یکی از بزرگترین واردکنندگان اجناس و کالاهای چینی در حال حاضر می باشد، به طرف چینی اعلام داشت که کیفیت ضعیف اجناس اعتماد دو کشور را برهم  زده و همچنانکه در بخش همکاریهای سنگ آهن در کشور ما اتفاق افتاده، در صورت عدم نظارت کافی و مکانیزمهای تضمین کننده کیفیت ، این موضع می‌تواند بر استمرار مبادلات بازرگانی و تجاری دوطرف اثر منفی بگذارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در تشریح سیاستهای دولت یازدهم در تمایل به شرق اظهار داشت: اگر چه در داخل کشور برخی تلاش به ارجح بودن نگاه به غرب را ترویج می کنند ولی با توجه به سفر رییس جمهور کشورمان به چین در سال گذشته، این سفر را نشانه توجه دولت به شرق است و توازن در نگاه به غرب و شرق در دولت آقای روحانی به چشم میخورد.

وی در توضیح بیشتر این نگاه دولت گفت: عدم صداقت سیاسی غرب و خوی سلطه جویی از یک سو و صداقت بیشتر جبهه شرق و توجه بر منافع مشترک دو طرف از علل اتخاذ سیاست متعادل دولت جدید در نگاه به شرق و غرب است.

ترقی در پایان سخنانش به طرف چینی پیشنهاد کرد: دو حزب در راستای تقویت همکاری‌های بیشتر با توجه به طرح جاده دریایی ابریشم چین، از ظرفیت احزاب عضو آیکپ در حاشیه این جاده برای تقویت هرچه بیشتر این کشورها استفاده شده و در همین راستا زمینه فراکسیون و اتحادیه احزاب عضو کشورهای آسیایی حاشیه جاده ابریشم در ایکپ تشکیل شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار