امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127754
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست ماهیانه تشکل متبوعش که عصر امروز ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست ماهیانه تشکل متبوعش که عصر امروز شنبه برگزار شد، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای 5+1 و فضای این مذاکرات اظهار داشت: در مذاکرات عمان، مقدار زیادی از مباحثی که پیشرفت کرده بود و به جلو می‌رفت به حالت سکون رسید و مقداری از بحث‌ها به عقب برگشت و به اصطلاح نقطه سر خط شد.

وی ادامه داد: درباره اینکه چرا آمریکا این کار را کرد بهانه اول آنها این بود که ما مشکل داخلی داریم و جمهوری خواهان، کنگره را در دست گرفتند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه آمریکایی‌ها نیز نیاز به موفقیت مذاکرات هسته‌ای دارند، گفت: دموکرات‌ها هم نیاز به یک توافق خوب مانند ما دارند و شاید همین مسئله برگ برنده آنها در مسائل داخلی خودشان باشد.

باهنر در ادامه با ارزیابی احتمالات در مذاکرات هسته‌ای، یادآور شد: به نظر می‌رسد که مذاکرات تعلیق می‌شود که هنوز احتمال آن ضعیف است و یا اینکه یک توافق جامع و کلی‌گویی انجام می‌شود و مذاکرات به وقت دیگری موکول خواهد شد.

وی ادامه داد: حالت سوم این است که 5 الی 6 سال ایران و 1+5 کاری با هم نداشته باشند که احتمال این قضیه ضعیف است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دلواپسی‌ها و نگرانی‌های موجود در کشور درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: با وجود حمایت‌ها و رصدهای انجام شده، این نگرانی نباید بین فعالان سیاسی کشور وجود داشته باشد که تیم مذاکره کننده ما تعهدی بدهد که نظام آن را قبول نداشته باشد.

وی تأکید کرد: دلیل این مسئله نیز این است که اعتماد به تیم مذاکره‌کننده وجود دارد و رصد امور جدی است؛ ظاهراً فرض مذاکره‌کنندگان هم این طور نیست که از خط قرمز عبور کنند و امیدواریم هرچه خیر و صلاح است پیش بیاید.

باهنر در ادامه با اشاره به معرفی فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس، بیان داشت: متأسفانه وزارت علوم به یک دور خسته کننده و باطل را تحمل کرده و نیروهایی که معرفی شدند، کپی همدیگر بودند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: افراد معرفی شده آدم‌های خوبی بودند و حتی استاد تمام و متدین هم هستند و ما روی آنها بحثی نداریم ولی ظرفیت اینکه یک اطمینان نسبی به مجلس بدهند را نداشتند.

وی ادامه داد:‌ آقای فرهادی به طور تمام از جنس دیگران نیست، خاستگاه او اصلاح‌طلبی است ولی می‌گوییم اگر اصلاح‌طلب هم می‌خواهد باشد از نوع خوش‌خیم باشد.

باهنر تأکید کرد: حالا آقای فرهادی باید به مجلس بیاید و به کمیسیون‌ها بروند و بحث کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فرهادی در مورد قضیه بورسیه‌ها و دیگر مسائل وزارت علوم باید شفاف عمل کند، گفت: اگر برنامه ایشان شفاف باشد، مشکلی نخواهند داشت.

وی در پایان تصریح کرد: بارها گفته‌ایم باید با کسانی که به صورت غیر قانونی بورسیه شده‌اند برخورد قانونی صورت بگیرد و از کسانی که به حق بورس شده‌اند باید حمایت شوند و تکلیف کارهای غیرقانونی باید روشن بشود، آقای فرهادی باید مواضع خود را شفاف و روشن بگوید و به نظر می‌رسد اگر مواضع‌شان شفاف اعلام شود این دور باطل تمام خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار