امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۱۷:۰۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127765
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 6
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش در دولت یازدهم توسعه مشارکت است و آموزش و پرورش مخاطب عام داشته و همه جامعه مخاطب آن هستند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد در هر کشوری است و از کارکردهای آن در نظام‌های تعلیم و تربیت دنیا، انتقال فرهنگ است و ما باید فرهنگ ایرانی  اسلامی را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

فانی افزود: آموزش و پرورش در مسیر انتقال فرهنگ می‌تواند همکاری‌های خوبی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در سنین دانش‌آموزانی یعنی از سن 6 تا 17 سالگی زمینه‌های خوبی را برای حفظ و انتقال فرهنگ دارند، یادآور شد: این تفاهم‌نامه در جهت تعمیق، تعمیم و ماندگاری فرهنگ ایرانی اسلامی است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی از کارکردهای دیگر آموزش و پرورش است، گفت: صنایع دستی یکی از منابع اقتصادی و کاری کشورمان است اما متأسفانه در بعضی از صنایع دستی شاهد آن هستیم استادکاران و شکل‌دهندگان آن در حال فراموشی هستند و آموزش و پرورش در این زمینه در قالب هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش می‌تواند همکاری خوبی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته باشد که در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی آموزش مربیان هنرستان‌ها و معرفی رشته‌های جدید شده است.

فانی به حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: حدود یک میلیون همکار فرهنگی، 750 هزار فرهنگی بازنشسته با خانواده‌های خود رقم زیادی از مخاطبین ما را تشکیل می‌دهند و ما می‌توانیم در حوزه گردشگری از امکانات سازمان میراث فرهنگی استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: می‌توانیم با تجهیز مدارس و امکانات وزارت آموزش و پرورش در توسعه گردشگری داخلی نقش عمده‌ای را داشته باشیم و این تفاهم‌نامه می‌تواند در زمینه‌های مختلف مفید بوده و با انجام و اجرای آن هم‌افزایی در فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش و میراث فرهنگی ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: در  مجلات کمک آموزشی با 40 میلیون تیراژ و 126 میلیون جلد کتاب درسی نیز به معرفی فرهنگ غنی ایران پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار