امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127767
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در شرایطی که در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی همگان در انتظار هجوم گردشگران به مصر بودند،

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در شرایطی که در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی همگان در انتظار هجوم گردشگران به مصر بودند، کارشناسان روزهای آرامی را برای مصر و صنعت گردشگری این کشور پیش‌بینی می‌کنند.

حدود سه سال فراز و نشیب در صحنه سیاسی مصر که به عزل دو رئیس جمهور و هزاران کشته و زخمی انجامید، روزهای بدی را برای صنعت گردشگری مصر که ارتباط مستقیمی با شرایط امنیتی این کشور دارد رقم زد  که باعث شد مصر با کمبود شدید نیروی کار حرفه‌ای صنعت گردشگری رو به رو شده است.

تا قبل از انقلاب مصر حدود 5 میلیون نفر صنعت گردشگری مصر و صنایع مرتبط کار اشتغال داشتند که در این میان بخش قابل توجهی از آنها خارجی بودند، اما طی سال‌های اخیر بیشتر کارکنان خارجی صنعت گردشگری مصر به کشورهای خود بازگشته و بخش قابل توجهی از مصرهای شاغل در صنعت گردشگری مصر نیز به کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و به ویژه قطر و امارات مهاجرت کرده‌اند.

براساس آمارها در گذشته به ازای هر 8 اتاق هتل یک نیروی کار حرفه‌ای صنعت گردشگری در مصر وجود داشت که در حال حاضر این رقم به یک نیروی کار حرفه‌ای برای 29 اتاق رسیده است. از سوی دیگر همچنان روند نزولی گردشگران مصر نسبت به سال‌های گذشته ادامه دارد.

براساس آمارها از زمان برکناری «حسنی مبارک» از ریاست جمهوری مصر در سال 2011، روند کاهش گردشگران این کشور آغاز شد که حاصل آن کاهش 5 میلیون نفری گردشگران مصر در سال 2011 نسبت به سال 2010، سال رویایی‌ صنعت گردشگری این کشور بود که توانست در جمع 10 مقصد برتر گردشگری جهان جای گیرد و میزبان 15 میلیون گردشگر باشد.

البته در سال 2011 تعداد گردشگران مصر نسبت به سال 2010 نزدیک به 2 میلیون نفر افزایش یافت، اما با برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر در سال 2013، این کشور تنها میزبان 9 میلیون و 500 هزار گردشگر بود و بعید به نظر می رسد که در سال جاری میلادی نیز گردشگران مصر افزایش چشمگیری یابد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها