امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127769
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: بر این باورم که در هر بخشی از امور اجرایی کشور و روند توسعه آن، اگر بخواهیم کار اساسی انجام دهیم باید به سراغ آموزش و پرورش برویم و از آنجا کار را شروع کنیم.

وی ادامه داد: در بخش میراث فرهنگی و گردشگری با یک میدان وسیعی از وظایف روبه‌رو هستیم و در ابعاد کاری در سطح گسترده و بسیار عمیق، تشابهات زیادی از لحاظ فرهنگی با وزارت آموزش و پرورش داریم و فرصت‌هایی وجود دارد تا در پی بردن به فرهنگ تمدنی خود و استفاده از ظرفیت‌هایی که آموزش و پرورش دارد  بتوانیم سطح آگاهی‌ها را افزایش دهیم.

سلطانی‌فر با اشاره به بخش گردشگری یادآور شد: در بخش گردشگری ظرفیت زیاد و قابل توجه و مغفول مانده در کشور وجود دارد و فکر می‌کنم وقت آن رسیده است تا به رویکرد و تأکیدی که رئیس جمهور و مقام معظم رهبری در بحث گردشگری در راستای توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور داشته‌اند، نگاه جدی داشته باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: ظرفیت‌های قابل توجه در این بخش به ما کمک می‌کند گردشگران زیادی در دنیا به کشورمان توجه کنند و این در چند ماه گذشته وجود داشته است و رویکرد جدید ما با حفظ منافع ملی خودمان، برای همه کشورها جا افتاده است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه علی‌رغم ناامنی موجود در منطقه، امنیت بسیار خوبی به واسطه تلاش نیروهای امنیتی کشورمان داریم، گفت: گردشگران از کشورهای اروپایی، آمریکایی‌ها، کانادا و استرالیا به خود اجازه می‌دهند با قطار به صورت زمینی به ایران بیایند و از 7 تا 10 استان بازدید کنند و از مهمان‌نوازی مردم ما استفاده کنند و بالای 99 درصد آنها وقتی به کشور خود برمی‌گردند مروج فرهنگ و مهمان‌نوازی ایران می‌شوند و با یک خاطرات خوشی ایران را ترک می‌کنند که این بسیار بااهمیت است.

وی اضافه کرد: درآمدهایی که از این محل نصیب کشور می‌شود نیز بااهمیت است و روند رو به رشدی به دنبال دارد و امیدواریم سال به سال به گردشگران خارجی‌مان افزوده شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: ما فکر می‌کنیم اگر بتوانیم از سنین کودکی بچه‌ها را با ارزش‌ها و میراث فرهنگی خود آشنا سازیم مطمئناً در سال‌های آینده نیاز نداریم برای حفظ و حراست از این اماکن تاریخی دنبال قوانین برویم و اگر این نسل به این باور برسد که دارای یک هویت فرهنگی سرآمد و تمدن‌ساز بوده است، می‌توانیم فرآیند توسعه کشورمان را با سرعت بیشتر دنبال کنیم.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: حصول به این شرایط دور از ذهن نیست و با رویکرد دولت و وزرای مختلف در این بخش، روزهای خوشی خواهیم داشت که میزبان میلیون‌ها گردشگر جدید باشیم و درآمدی نزدیک درآمد نفت داشته و توانمندی‌های فرهنگی خود را به رخ کشورهای دیگر بکشانیم.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار