امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127772
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
محمود سالارکیا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت فعلی انجمن حمایت از زندانیان گفت: این انجمن از حدود 60 ...

محمود سالارکیا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت فعلی انجمن حمایت از زندانیان گفت: این انجمن از حدود 60 سال قبل تأسیس شده است و بنا بر این بود که به واسطه این انجمن حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده‌های زندانیان نیازمند صورت گیرد اما متأسفانه این اتفاق آن چنان که باید صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده بود تا پایان برنامه سوم صد در صد خانواده زندانیان نیازمند تحت پوشش این انجمن قرار بگیرد افزود: متأسفانه این اتفاق نیفتاد و الان هم که به پایان برنامه پنجم رسیده‌ایم هنوز نتوانستیم حتی یک چهارم این جمعیت را تحت پوشش قرار دهیم.

سالارکیا با تأکید بر اینکه امروز جمعیت کیفری ما بیشتر از پیش شده است گفت: با توجه به افزایش جمعیت کیفری باید هزینه بیشتری هم صورت گیرد ما برای هر زندانی مبلغ بالایی را هزینه می‌کنیم اما در مقابل به خانواده‌های آنها توجه خاصی نمی‌شود.

معاون سابق دادستان تهران تصریح کرد: ما به خانواده‌های زندانیان نیازمند تنها ماهی 30 هزار تومان پرداخت می‌کنیم و به جای اینکه ما به آنها مراجعه کنیم و گره از مشکلاتشان باز کنیم آنها پیشمان می‌آیند.

سالارکیا ادامه داد: برای رفع این مشکلات باید ابتدا ساختار انجمن و اساسنامه آن را تغییر دهیم اگر ما به طور متوسط جمعیت کیفری را 200 هزار نفر در نظر بگیریم از این جمعیت 70 درصد خانواده‌ها نیازمند هستند به عبارتی ما نزدیک به 140 هزار خانواده زندانی نیازمند داریم.

بازرس انجمن حمایت از زندانیان خاطرنشان کرد: تحت پوشش گرفتن خانواده زندانیان نیازمند فقط در بُعد مادی خلاصه نمی‌شود. وقتی یک فرزند زندانی در مدرسه تحصیل می‌کند اگر والدین هم‌شاگردی او بفهمد که پدر و مادر این کودک زندانی است قطعاً فرزندشان را از ارتباط با آن کودک منع می‌کنند و این طرد شدن رفته رفته باعث ترک تحصیل کودک می‌شود به همین جهت باید به ابعاد دیگر حمایت از خانواده زندانی هم توجه کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار