امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127774
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در سفر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در سفر به کشور قبرس با همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر دادگستری کشورمان در این دیدار ضمن تشریح ساختار قضایی جمهوری اسلامی ایران، به معرفی نقش وزارت دادگستری در هماهنگی بین قوای سه گانه و مأموریت‌های آن پرداخت.

وی با بیان این که همکاری‌های قضایی، بسترساز همکاری کشورها در همه حوزه‌ها بوده و اعتماد را در میان کشورها تعمیق خواهد کرد، امضای موافقت‌نامه‌های انتقال محکومین و استرداد مجرمین را اتفاقی بسیار خوب در روابط دو کشور عنوان کرد و گفت: همکاری‌های حقوقی و قضایی طرفین در این مرحله متوقف نخواهد ماند و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در گام بعدی و در صورت تمایل طرف قبرسی، مقدمات مذاکره و امضای موافقت‌نامه‌های معاضدت قضایی در امور مدنی و کیفری را فراهم آورد.

در این دیدار دو طرف ضمن تأکید بر لزوم گسترش مناسبات در سطوح مختلف، موافقت‌نامه‌های انتقال محکومین و استرداد مجرمین را به امضا رساندند.

همچنین وزیر دادگستری کشورمان با برخی مقامات عالی قضایی قبرس از جمله، دادستان کل، رئیس دیوان عالی و جمعی از قضات برجسته این کشور به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدارها طرفین با استقبال از گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف، امضای موافقت‌نامه‌های انتقال محکومین و استرداد مجرمین را نشانه قرابت هرچه بیشتر دو کشور و اراده طرفین برای توسعه روابط عنوان کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها