امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127778
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضائی، مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضائی، مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان شمالی برگزار شد و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور در این مراسم گفت: مجامع بین المللی و گروه هایی که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند بیشترین فشار و هجمه خود را به قوه قضاییه و احکام اسلام وارد می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی اظهار داشت: دشمنان، امروز سریعاً علیه حکم قصاص موضع می‌گیرند و در هر جا بحث حقوق بشر وجود دارد احکام قصاص در اسلام را محکوم می کنند.

وی تاکید کرد: قاضی نباید زیر فشار افکار عمومی و حتی مجامع بین المللی تحت تأثیر قرار گیرد و حکم خود را برخلاف حکم حق اعلام کند.

به عقیده وی، مهم ترین خطر برای حاکم عادل، تبعیت از هوای نفس است و در صورتی که بخواهد به قاضی لطمه ای وارد شود اول از ناحیه درون و هوای نفس است که تبعیت از هوای نفس نیز به علت فراموش کردن قیامت و یقین نداشتن به آخرت است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، قضاوت را یک منصب الهی که از حکومت الهی نشأت می گیرد عنوان کرد و گفت: همچنان که قوه قضاییه در جامعه اسلامی مستقل است، قاضی هم مستقل است و دیگران حق هیچ مداخله‌ای از قبیل فشار، تحمیل نظر و تهدید در قضاوت او را ندارند.

اعداد زندانیان نظامی استان خراسان شمالی کمتر از تعداد انگشتان دست است

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این مراسم، تحقق امنیت، عدالت و رفاه را 3 خواسته اصلی جامعه از حکومت عنوان کرد و گفت: عدالت پایه و اساس هر حکومتی است و اساس هستی بر پایه عدالت بنا نهاده شده است.

حجت الاسلام قدرتی با بیان اهمیت برقراری امنیت و عدالت در جامعه اظهار داشت: اگر دستگاه قضایی کشور نتواند عدالت را در جامعه اجرا کند و نیروهای مسلح نتوانند امنیت را تامین کنند، مدیریت اجرایی هرگز در تأمین رفاه جامعه موفق نخواهد بود و همه کسانی که مسئولیت تحقق امنیت، عدالت و رفاه جامعه را برعهده دارند باید برای تحقق هر کدام دست به دست هم دهند.به گفته وی، رویکرد فرهنگی، پیشگیری از وقوع جرم، سازندگی و اصلاح در نیروهای مسلح خراسان شمالی مثال زدنی و در کشور بی نظیر است.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: از 2 هزار و 100 زندانی که در زندان های این استان هستند، تعداد زندانیان عضو نیروهای مسلح کمتر از تعداد انگشتان دست است و اغلب آن ها نیز محکومیتی ندارند و جزو بازداشت شدگان هستند.

امنیت در استان خراسان شمالی بی نظیر است

محمد صبوری، رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان شمالی هم در این مراسم عنوان کرد: امنیت در استان خراسان شمالی در میان تمام استان های کشور بی نظیر است.

محمدرضا خاکشور،‌ رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان شمالی هم در این مراسم، این استان را از امن ترین استان های کشور برشمرد و از کاهش جرایم و جمعیت کیفری استان در سال های اخیر خبر داد.

خاکشور، قانون مداری، تقویت جایگاه فرماندهان و نظامیان و همچنین حفظ اقتدار نیروهای مسلح کشور را از اهداف و وظایف اصلی سازمان قضایی نیروهای مسلح عنوان کرد.

در پایان این مراسم از تلاش های 10 ساله محمدرضا خاکشور تقدیر و محمد صبوری به عنوان رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان شمالی معرفی شد.

صبوری پیش از این به ترتیب ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح استان های گلستان و سیستان و بلوچستان را عهده دار بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها