امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127785
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست مذاکرات دوجانبه وزیر حج و دیوان وقف شیعی عراق و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور سید صالح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست مذاکرات دوجانبه وزیر حج و دیوان وقف شیعی عراق و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور سید صالح الحیدری رئیس این دیوان و حسن پلارک برگزار شد.

این نشست با محوریت بررسی اقدامات و فعالیت‌های ستاد بازسازی در اعتاب مقدسه و تفاهم در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه دیوان وقف شیعی عراق و ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور سید صالح الحیدری و حسن پلارک در تهران برگزار شد.

در این جلسه سید صالح الحیدری ضمن تشکر از فعالیتهای انجام شده در حرم‌های مطهر(ع) اعلام داشت: با تفاهم به عمل آمده با ستاد بازسازی عتبات عالیات زمینه لازم برای خدمت رسانی به زائرین حرم‌های امامان(ع) در شهرهای گوناگون در عراق فراهم آمده است.

وی با اشاره به ایام زیارتی اربعین اظهار داشت: تلاش دیوان وقف شیعی، وزارت گردشگری و سایر نهادها به ویژه عتبه های مطهر بر این است که بتوانیم امنیت و امکانات لازم را برای حجم بالای زوار در این ایام آماده کنیم.

حسن پلارک درباره تفاهم‌‌های جدید با دیوان وقف شیعی گفت: بر اساس توافق به عمل آمده بازسازی حرم مطهر سلمان فارسی در مدائن به ستاد بازسازی عتبات عالیات واگذار شده است.

وی درباره اقدامات ستاد برای ایام اربعین تاکید کرد: با توجه به وضعیت امروز عراق ستاد بازسازی عتبات عالیات و سایر نهادها با تشکیل ستاد اربعین در تلاش هستند تا با برپایی موکب‌‌ های مختلف به زائرین خدمات رسانی کنند. به همین منظور امسال در صحن حضرت زهرا(س) و صحن حضرت زینب(س) و در مسیر نجف به کربلا میزبان زائران خواهیم بود.

وی درباره ظرفیت مکان‌های استقرار مسیر زیارتی گفت: در نجف و کربلا و موکب ‌های میان مسیر میزبان دهها هزار نفر از زائرین خواهیم بود و حدود 700 هزار وعده غذایی با کمک متبرعین مختلف در این ایام بین زائرین توزیع خواهد شد.

در ابتدای این نشست خلاصه‌ای از فعالیت‌های ستاد در طول سالیان گذشته و نحوه پیشرفت و اجرای آنها برای وزیر حج و رئیس دیوان وقف شیعی عراق تشریح شد.

همچنین در حاشیه این نشست سید صالح الحیدری پرچم حرم مطهر امامین جوادین(ع) را برای تقدیر از فعالیت‌های انجام شده به این ستاد اهدا کرد.

سید صالح الحیدری با هدف بازبینی اقدامات انجام شده و اجرایی توسط ستاد، ارتقای همکاری‌های مشترک و بررسی سایر زمینه‌های مشارکت و همکاری به ایران سفر کرده است و در مدت حضور خویش با سید حسن خمینی تولیت حرم امام راحل(ره) دیدار و گفتگو کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار