امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127788
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان قضائی نیروهای مسلح، حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی در مجمع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان قضائی نیروهای مسلح، حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح قم ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در سیاست های کلی نظام پیشگیری از وقوع جرم را به عنوان یکی از سیاست‌ها عنوان کرده‌اند و خواستار همکاری سایر دستگاه ها در این زمینه با قوه قضائیه شدند.

وی بیان داشت: در پیشگیری از وقوع جرم اولین کاری که باید انجام دهیم آن است که بیندیشیم چرا یک مجرم به فکر انجام جرمی می‌افتد و اولین مسأله، بحث باورها و انگیزه‌های ایجاد جرم است.

این مقام قضایی افزود: پیشگیری همان تغییر در باورها، انگیزه‌ها و احساسات افراد است که بیشتر شامل مسائل فرهنگی و تربیتی می‌شود و در مورد ضرب و جرح نیز در دین اسلام آیات و روایات بسیاری داریم و از مصادیق بارز ظلم در اسلام ضرب و جرح مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی ابراز داشت: توجه به مسائل حقوقی ایراد ضرب و جرح در نیروهای مسلح از اهمیت بالاتری برخوردار است و در حالی که از اهداف ایجاد حکومت اسلامی رفع ظلم است در مراکز نظامی، انتظامی که هدف آن ها رفع ظلم است نباید ظلمی چون ضرب و جرح صورت گیرد.

وی با بیان این که دومین جرم در کشور ضرب و جرح عمدی است، افزود: توهین به اشخاص، صدمه عمدی بدنی، تهدید، تخریب و کلاهبرداری به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به این که در نیروهای مسلح به دلیل گزینش دقیق، آموزش فراگیر و نظارت های مناسب جرایم کمتری نسبت به جامعه وجود دارد، گفت: در نیروهای مسلح نیز پیشگیری از وقوع جرم باید با تغییر در باورهای افراد پیگیری شود.

وی افزود: باید همه کارکنان نیروهای مسلح بدانند که فرماندهان و سازمان قضایی در مورد ضرب و جرح هیچ اغماضی ندارند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم در این مجمع گفت: تعامل، هماهنگی و همفکری خوبی بین فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح با سازمان قضایی وجود دارد و در راستای پیشگیری از وقوع جرم اقدامات بسیار موثری انجام شده است.

محمد صیدی بیان داشت: در هشت ماهه ابتدایی سال 93 شاهد برگزاری 40 کلاس آموزشی برای پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح استان قم بوده ایم که چهار هزار و 600 نفر به میزان 10 هزار و 500 نفر ساعت آموزش دیده اند.

وی ابراز داشت: خوشبختانه قضات در یگان های نظامی و انتظامی برای آگاه سازی و اطلاع رسانی نسبت به قوانین و مقررات هم اندیشی و هم فکری لازم را دارند و برای ارائه راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح شاهد هم افزایی خوبی هستیم.

وی افزود: این جلسه در راستای پیشگیری از وقوع جرح در مورد ضرب و جرح عمدی تشکیل شده است و در این مورد جلساتی در یگان های نظامی و انتظامی برای بررسی راهکارها، علل و انگیزه جلوگیری از وقوع جرم برگزار شده است.

صیدی گفت: در روایات دینی ایراد ضرب و جرح، گردن کشی در برابر خدا است و شخصی که دیگران را ضرب و جرح کند مورد لعنت خدا واقع شده است.

وی ابراز داشت: قانون آیین دادرسی کیفری نیروهای مسلح به تایید شورای نگهبان رسیده و پس از مهلتی که قرارداده شده است اجرایی می شود و در این قانون کلیه مشکلات حقوقی، قضایی و قانونی برطرف شده است.

صیدی ادامه داد: خوشبختانه در این قانون شاهد تعریف ضابطان قضایی هستیم که در قوانین قبلی تعریف مشخصی از ضابطان قضایی نداشتیم.

در این مجمع که با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان قم به میزبانی تیپ 83 مستقل امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، راهکارهای پیشگیری از جرم ایراد ضرب و جرح عمدی در نیروهای مسلح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها