امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127796
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 2 مهر امسال شخصی با پرونده ارجاعی از شعبه 20 بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران با موضوع "کلاهبرداری" به پایگاه هفتم ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 2 مهر امسال شخصی با پرونده ارجاعی از شعبه 20 بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران با موضوع "کلاهبرداری" به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و عنوان داشت که فردی با وعده گرفتن اقامت یکی از کشورهای اروپایی برای او و اعضای خانواده اش اقدام به کلاهبرداری 100 میلیون تومانی از او کرده است.

مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش برای گرفتن بلیط، به یک آژانس هواپیمایی در محدوده خیابان جمهوری مراجعه کرده بودم که با شخصی حدودا 50 ساله - با ظاهری کاملا آراسته - آشنا شدم که مدعی بود در زمینه گرفتن اقامت قانونی برای افراد متقاضی زندگی در خارج از کشور فعالیت دارد.

مالباخته در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: همین موضوع زمینه آشنایی بنده با این شخص شد که در ادامه، وی از من دعوت کرد تا برای ادامه صحبت به دفتر کار ایشان رفته تا به قول خودش مرا بیشتر با نحوه فعالیت کاری خود آشنا کند.

در چندین جلسه ملاقاتی که بنده با این شخص در داخل دفتر کارش داشتم، وی مدعی بود که بواسطه ارتباطاتی که با برخی از سفارتخانه های اروپایی پیدا کرده می تواند کاری کند تا روند رسیدگی به درخواست اقامت افراد در برخی از سفارتخانه های کشورهای اروپایی خیلی سریع تر انجام شود مشروط بر اینکه مبلغ مورد درخواستی برای انجام کار از سوی افراد پرداخت شود.

بدین شیوه و شگرد و در حالی‌که طی این مدت کاملا به ایشان اعتماد پیدا کرده بودم، مبلغ 100 میلیون تومان را به وی پرداخت کردم تا او اقدامات قانونی جهت مهاجرت و اقامت قانونی من و تمامی اعضای خانواده ام در کشور آلمان را انجام دهد اما هنوز یک هفته ای از تحویل دادن پول نگذشته بود که ناگهان تلفن همراه این شخص خاموش شد و تلفن های دفتر کار وی نیز پاسخگو نبود.

مالباخته در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: جهت پیگیری علت عدم پاسخگویی به تماس های تلفنی به دفتر کار آقای محمود.و در خیابان پانزده خرداد مراجعه و متوجه شدم که همزمان با تحویل دادن پول از سوی بنده به این شخص، وی چند روز پس از آن اقدام به تخلیه محل کار خود کرده است.

 

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بررسی پرونده شکایت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شکاتی شدند که همگی آنها بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری های میلیونی قرار گرفته بودند . مالباختگان در ادامه تحقیقات و انجام چهره نگاری ( بررسی تصاویر مجرمین سابقه دار)، همگی عنوان کردند که توسط یک نفر بنام "محمود . و" ( 56 ساله ، مجرم سابقه دار و دارای دو فقره سابقه به اتهام جعل و کلاهبرداری ) مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

تمامی مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند که در زمان مراجعه به سفارتخانه ها و یا آژانس های هواپیمایی واقع در محدوده سفارتخانه ها با این شخص آشنا و در ادامه با هدف تسریع در روند قانونی درخواست های خود برای سفر و اقامت در برخی کشورهای اروپایی و گرفتن ویزا با این شخص آشنا و اقدام به پرداخت مبلغ میلیونی کرده اند.

با توجه به شناسایی هویت متهم و انجام تحقیقات پلیسی در خصوص "شیوه و شگرد متهم در نحوه شناسایی مالباخته" و نهایتا "نحوه کلاهبرداری از مالباختگان" ، کارآگاهان اقدام به شناسایی دفتر کار جدید متهم در خیابان فاطمی کرده و در اواخر آبان ماه اقدام به دستگیری متهم در داخل محل کارش کردند.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه این خبر گفت: در بازرسی از محل کار متهم "محمود . و"، تعداد زیادی امهار مجعول متعلق به شعبات مختلف بانکی، امهار منتسب به دفاتر رسمی ثبت اسناد و همچنین شعبات مختلف قوه قضائیه، امهار منتسب به سفارتخانه های مختلف خارجی، پاسپورت و مدارک شناسایی متعدد و متعلق به افراد متقاضی اقامت در کشورهای اروپایی و ... ، کشف و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ داوود فرد در پایان این خبر گفت: با توجه به شناسایی دهها مالباخته ای که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با جعل و کلاهبرداری و همچنین کشف تعداد زیادی امهار مجعول در محل دفتر کار متهم و احتمال ارتکاب و تعدد جرایم ارتکابی ، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که در طول یک سال گذشته و بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزدهم خرداد – جنب کلانتری بازار مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها