امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127804
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور به عملیات‌های خود در منطقه غوطه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور به عملیات‌های خود در منطقه غوطه شرقی دمشق ادامه می‌دهند.

در این راستا این نیروها امروز (شنبه) موفق شدند، شهرک استراتژیک «زبدین» در غوطه شرقی دمشق، واقع در جنوب سوریه را را از لوث عناصر مسلح و گروهک‌های تروریستی پاکسازی و آن را آزاد کنند.

 


براساس گزارش‌های رسیده پس از آزادسازی این شهرک، یگان‌های مهندسی ارتش سوریه درحال پاکسازی مناطق مختلف زبدین از بمب‌ها و مین‌های کار گذاشته شده توسط گروهک‌های مسلح تروریستی پیش از فرار از آن هستند.

شهرک زبدین در جنوب شرقی منطقه غوطه شرقی دمشق قرار دارد و آزادسازی آن پس از درگیری‌های شدید و سخت با گروهک‌های تروریستی مستقر در این شهرک که چند روز طول کشید، میسر گردید.

نیروهای ارتش سوریه از دو محور شرقی و شمال غربی یا همان محور شهرک ملیحه عملیات آزادسازی این شهرک را آغاز کردند و آنچه این عملیات را با موفقیت بیشتری و سریع‌تری مواجه کرد، خارج کردن بیش از 150 خانواده ساکن این منطقه و مناطق همجوار آن در غوطه شرقی دمشق بود.

با آزادسازی شهرک زبدین، هدف بعدی ارتش سوریه بالطبع شهرک «دیر العصافیر»، در شمال شرقی زبدین خواهد بود.

غوطه دمشق، منطقه‌ای است که از شرق و غرب و جنوب شهر را دمشق را فراگرفته و از حیث اداری و استانی تابع دو استان دمشق و ریف دمشق است و در واقع دشتی گسترده و وسیع پوشیده از باغ‌ها و بوستان‌های میوه است و از جمله سرسبزترین و حاصلخیزترین مناطق جهان به شمار می‌آید.

درباره سرسبزی و حاصلخیزی منطقه غوطه تنها کافی است که گفته شود، از این منطقه در کتاب «عجایب و شگفتی‌های کشورها» و از آن تحت عنوان یکی از بهشت‌های روی زمین یاد شده است.

منطقه غوطه دمشق به دو بخش غوطه شرقی و غوطه غربی تقسیم می‌شود.

غوطه غربی دمشق از تنگه «ربوه» دمشق آغاز می‌شود و با امتداد به سمت غرب و جنوب مناطق اطراف مزه و کفر سوسه و داریا و ببیلا و صحنایا و الأشرفیة و سبینه را در برمی‌گیرد.

اما غوطه شرقی از شهر دوما آغاز می‌شود و به سمت شرق و جنوب امتداد می‌یابد و اطراف شهر دمشق را با بوستان‌ها و باغ‌های سرسبز را در برمی‌گیرد که مهمترین آنها شهرها و شهرک‌هایی مانند جرمانا و ملیحه و عقربا و حزّه و کفربطنا و عربین است.

این منطقه هم اکنون یکی از مهمترین کانون‌های عملیاتی ارتش سوریه است.

از ریف دمشق نیز خبر می‌رسد که دیگر یگان‌های ارتش سوریه تلاش عناصر مسلح برای نفوذ به شهرک «بسیمه» در منطقه «وادی بردی» از توابع منطقه القلمون را دفع کردند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها