امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127807
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات غربی به خبرگزاری رویترز گفته است که روند همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات غربی به خبرگزاری رویترز گفته است که روند همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ابعاد احتمالی، مانع توافق هسته‌ای نخواهد بود.

این دیپلمات غربی که نامش منتشر نشده به این خبرگزاری انگلیسی با اشاره به ادعاها درباره آنچه «فعالیت‌های قبلی هسته‌ای ایران» خوانده، گفت: «باید درباره فعالیت‌های قبلی ایران شفاف‌سازی شده و (این فعالیت‌ها) توضیح داده شوند».

این دیپلمات ناشناس در ادامه مدعی می‌شود: شش قدرت سعی خواهند کرد در ایجاد یک فرمول و راه‌حل «ابتکاری» داشته باشند که در آن درخواست‌های کسانی که خواهان «پاک شدن مساله تحقیق ایران در زمینه بمب اتمی» هستند و نیز درخواست‌های کسانی که می‌گویند «غیرواقعگرایانه» است که از این کشور انتظار داشته باشید علنا به این موضوع(تحقیق) اذعان کند، لحاظ شود».

اظهارات این مقام ناشناس درباره همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حالی که مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در وین همچنان ادامه دارد. از سوی دیگر یوکیو آمانو مدیرکل آژانس چندی پیش طی مصاحبه با وب‌سایت خبری المانیتور گفته بود: «کند شدن همکاری‌ها با آژانس مانع توافق هسته‌ای نخواهد شد».

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها