امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127811
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری کویت در گزارشی به موضوع مذاکرات هسته‌ای وین و موارد باقی مانده اختلافی بین طرفین

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری کویت در گزارشی به موضوع مذاکرات هسته‌ای وین و موارد باقی مانده اختلافی بین طرفین گفت‌و‌گوها پرداخت.

خبرگزاری کویت(کونا) در گزارش روز شنبه خود می‌نویسد: «ایران اکنون 19 هزار سانتریفیوژ دارد. آمریکا به دنبال کاهش تعداد سانتریفیوژ به 4500 دارد».

این خبرگزاری در ادامه به نقل از «شرکت‌کنندگان در ماراتن مذاکرات(هسته‌ای)» تصریح می‌کند: «هنوز بسیاری از موضوعات مورد جدل و بحث بین طرفین وجود دارد؛ یکی از مهمترین و اصلی‌ترین نقاط مورد تنش و جدل در گفت‌و‌گوها، تعداد سانتریفیوژهایی است که تاسیسات هسته‌ای ایران(در توافق نهایی) باید داشته باشند».

در آخرین اظهارات مقامات حاضر در مذاکرات وین، اشتاین‌مایر که پس از دیدار با «جان کری» همتای آمریکایی خود در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «در آخر هفته و ساعات سرنوشت‌ساز (مذاکرات) قرار داریم؛ ایران باید بپذیرد که هیچ‌ راهی برای بازگشت به مسیر تسلیحات هسته‌ای وجود ندارد. این هدف مذاکرات و معیار حصول توافق در مذاکرات است».
وزیر خارجه آمریکا هم در اظهاراتی از وجود شکاف‌ها و اختلافات خبر داده و ابراز امیدواری کرده بود که روند مذاکرات به پیشرفت منتهی شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها