امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127818
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری با جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا گفت:

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری با جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا گفت: همکاری‌ها با آمریکا را در عرصه‌های مختلف تقویت می‌کنیم.

 اردوغان در این نشست خبری تصریح کرد که آنکارا و واشنگتن درباره مسائل متعددی هم نظر هستند و افزود: جامعه جهانی از حل بسیاری از مسائل ناتوان است.
در این نشست خبری بایدن هم با اشاره به اینکه رایزنی‌ درباره تحولات سوریه و عراق و تهدیدات مربوط به گروه تروریستی داعش تاکید کرد که آموزش معارضان مسلح میانه رو سوری یکی از محورهای رایزنی‌اش با مقامات ترکیه‌ای بوده است.
آمریکا در نظر دارد در چارچوب ائتلاف ضد داعش معارضان مسلح سوری میانه رو که همان گروه شبه نظامی موسوم به ارتش آزاد است را توسط ترکیه و عربستان آموزش دهد تا این شبه نظامیان در مقابل داعش همزمان با عملیات‌های هوایی کشورهای ائتلاف مبارزه کنند.
این اقدام درحالی انجام می‌شود که تعداد زیادی از اعضای داعش که در عراق و سوریه حضور دارند همان نیروهای جدا شده از ارتش آزاد هستند که توسط ترکیه سازماندهی شدهند تا با دولت سوریه بجنگند.
بایدن در ادامه از نقش ترکیه در پذیرش آوارگان سوری تقدیر کرد و ابراز داشت که روابط ما با ترکیه از گذشته محکم‌تر شده است و در آنکارا درباره مسائل متعددی گفت‌وگو کرده‌ایم.
بایدن درحالی این سفر را به ترکیه انجام داده که یک ماه قبل انتشار بخشی از سخنرانی وی در دانشگاه هاروارد درباره نقش ترکیه در تجهیز و کمک به نیروهای داعش در عراق و سوریه باعث یتره شدن روابط آنکارا و واشنگتن شد و وی وادار به عذرخواهی از مقامات ترکیه‌ای شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها