امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127822
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرنگار المانیتور که برای پوشش اخبار مذاکرات هسته‌ای به وین رفته می‌گوید که مقامات ایرانی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرنگار المانیتور که برای پوشش اخبار مذاکرات هسته‌ای به وین رفته می‌گوید که مقامات ایرانی هنوز به رسیدن به توافق امید دارند و امید خود را برای نهایی کردن توافق تا 24 نوامبر از دست نداده‌اند.

این مقام مطلع ایرانی که در نوشته‌های خبرنگار المانیتور نامی از وی برده نشده همچنین گفته که فضای مذاکرات جدی است و همه طرفین بر یافتن راه حل متمرکزاند.

بر اساس گفته‌های این مقام مطلع، هنوز طرفین برای رسیدن به توافق تا 24 نوامبر تلاش می‌کنند ولی احتمال تمدید چند روزه مذاکرات در صورت لزوم، رد نمی‌شود.

نمایندگان هسته‌ای ایران از روز سه‌شنبه هفته گذشته در قالب یک گروه بلندپایه به ریاست محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به وین رفتند تا برای آخرین بار پیش از رسیدن به ضرب‌الاجل 24 نوامبر (دوشنبه) با یکدیگر مذاکره کنند.

جو مذاکرات دوستانه ولی جدی توصیف شده است؛ وزرای خارجه برخی کشورهای عضو 1+5 برای رایزنی با هیات‌های نمایندگی خود به وین آمدند. «جان کری» وزیر خارجه آمریکا چند روزی است که به وین آمده و در چندین نوبت با همتای ایرانی خود مذاکره کرده است.

برخی رسانه‌ها به نقل از دیپلمات‌های حاضر در وین گفته‌اند که در صورت عدم رسیدن به توافق، مهلت رسیدن به توافق شاید تا ماه مارس (اوایل اسفند) تمدید شود. با این حال برخی دیگر نیز گمانه‌زنی می کنند که با توجه به مصمم بودن طرفین برای رسیدن به توافق، شاید مقامات در وین بمانند و ظرف چند روز آینده، تکلیف توافق بر سر پرونده هسته‌ای ایران را مشخص کنند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها