امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127853
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این مجموعه با هدف به تصویر کشیدن«غارت» منابع طبیعی و معدنی کشور های آمریکایی ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این مجموعه با هدف به تصویر کشیدن«غارت» منابع طبیعی و معدنی کشور های آمریکایی لاتین توسط کمپانی های چند ملیتی غربی و آمریکایی روی آنتن می‌رود.

کشورهای چند ملیتی غربی و آمریکایی در حوزه ها و منابع طبیعی آمریکای لاتین همچون: آب، مواد معدنی، جنگل‌ها و مراتع، شیلات و صید بی‌رویه آبزیان و ... ورود کرده‌اند و این مستند گزارشی سعی دارد ضمن بررسی آن، نحوه زندگی بومیان این مناطق را تحلیل می‌کند.

حضور این شرکت‌ها نه تنها سود اقتصادی برای بومیان این مناطق ندارد، که زیست بومیان را نیز به خطر می‌اندازد و سود اصلی حاصل از این اقدامات به کمپانی‌های اقتصادی غربی می‌رسد.

عوامل برنامه ساز این مستند با حضور در مناطق اقتصادی سه کشور شیلی، آرژانتین و بولیوی، با کارشناسان، مقامات اقتصادی، سیاسی و بومیان منطقه و فعالان محیط زیست گفت‌وگو کرده‌اند و در خصوص غارت منابع طبیعی این مناطق مباحثی را مطرح می‌کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار