امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12786
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 124
کامران صدیقیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دلایل کاهش قیمت سهام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ...

کامران صدیقیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به دلایل کاهش قیمت سهام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سیمانی، اظهارداشت: طی دو و سه ماه اخیر نماد معاملاتی شرکت‌های سیمانی افزایش قیمت زیادی داشتند و اکنون کاهش قیمت آنان به دلیل افزایش بیش از حد قیمت سهام آنان بود.

صدیقیان ادامه داد: همچنین این هفته عرضه‌ها بیشتر بود و به همین دلیل کاهش قیمت در بسیاری از نمادها به ثبت رسید.

این کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: به طور میانگین سهام شرکت‌های سیمانی طی دو ماه اخیر حداقل 90 درصد رشد داشتند که بالاخره امروز به استراحت رفتند.

صدیقیان تصریح کرد: عواملی نظیر عرضه بیشتر سهام در این هفته، افزایش بیش از حد سهام سیمانی‌ها طی دوماه اخیر و اطلاعیه اخیر مدیرعامل سیمان سپاهان خطاب به مدیریت اداره نظارت بر ناشران بورس اوراق بهادار مبنی بر( افزایش هزینه‌های تولید، نامشخص بودن نرخ تسعیر وام صندوق ذخیره ارزی و افزایش ناچیز قیمت سیمان در سال 92 که عملاً در سه ماهه پایانی سال مالی این شرکت تاثیر خواهند داشت و از سوی دیگر با توجه به اینکه سود هر سهم این شرکت در نیمه اول سال مالی برابر 29 ریال بوده به نظر می‌رسد که افزایش پی‌درپی‌ سهام این شرکت منطقی نباشد) بر کاهش قیمت سیمانی‌ها و تأثیر منفی آنان بر شاخص کل تأثیرگذار بودند.

به گزارش فارس، امروز در پایان معاملات بورس تهران، سیمان غرب، سیمان کرمان، سیمان شرق و سیمان  سپاهان اصفهان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها