امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127862
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مستند «فرزانه‌ای از زمانه» به تهیه‌کنندگی وحید نیک‌محمدی و کارگردانی سیدمحمد

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مستند «فرزانه‌ای از زمانه» به تهیه‌کنندگی وحید نیک‌محمدی و کارگردانی سیدمحمد موسوی یکشنبه ساعت 11:10 روی آنتن شبکه «شما» می‌رود و زندگی استاد فقید علی اصغر فقیهی را به تصویر می‌کشد.

او در دبیرستان حکیم نظامی تدریس می کرد و در حرم حضرت معصومه (س) مدفون شده است.

استاد فقیهی از خانوده ای روحانی و اهل علم و از تحصیلکرده های حوزه علمیه قم و دانش آموختگان دانشگاه تهران بود.

وی در ضمن سال‌های تحصیل و تدریس، با عده‌ای از استادان و بزرگانی از حوزه و دانشگاه حشر و نشر داشت و نیز شاگردان بسیاری را در زمینه‌های مختلف تربیت کرد. از جهت این که آثار پژوهشی و تحقیقی ایشان زمینه همکاری و آشنایی بسیاری را با وی فراهم آورده بود.

استاد علی‌اصغر فقیهی، اولین فرزند خانواده، در روز ۱۲ دی ماه ۱۲۹۲ ش. برابر با سال ۱۳۳۶ ق. در یکی از محله‌های قدیمی شهر قم و در خانواده‌ای روحانی متولد شد. پدرش آقا شیخ ابوالحسن فقیهی متوفای ۱۳۵۹ قمری است و جد وی آخوند ملا محمد تا چند پشت در مسلک روحانیت بودند و به زهد و تقوا شهرت داشت.

شیخ ابوالحسن و برادرش شیخ احمد از مدرسان دروس سطح و فضلای حوزه علمیه قم و از شاگردان آیات الله عظام حاج شیخ عبدالکریم حایری متوفای ۱۳۵۵ ق، آقا شیخ محمد فیض قمی متوفای ۱۳۷۰ ق، آقا شیخ محمد ارباب قمی متوفای ۱۳۴۱ ق و آقا سیدابوالحسن اصفهانی متوفای ۱۳۶۵ ق بودند. این دو عالم بزرگوار در مدرسه «جهانگیرخان» دروس حوزوی را تدریس می کردند و در ایام تبلیغ برای وعظ و ارشاد مردم به روستاهای قم می‌رفتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها