امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127878
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ گرانترین جایزه کتاب ادبیات تاریخی جهان به ارزش 75 هزار دلار در عصر روز پنج شنبه در شانگری هتل تورنتو به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ گرانترین جایزه کتاب ادبیات تاریخی جهان به ارزش 75 هزار دلار در عصر روز پنج شنبه در شانگری هتل تورنتو به «گری باس» اهدا شد.

از بین 175 کتاب ارسالی از 75 ناشر جهان، هیات داوری  سه نویسنده فینالیست نهایی که شامل «ریچارد اووری» برای کتاب «جنگ بمب گذاری » و «دیووید ون ریبروگ» برای کتاب«کنگو» و«گری باس» برای کتاب «تلگرام خونین » را معرفی نموده و در انتها برنده نهایی جایزه به «گری باس» اعطا شد.

«گری باس» نویسنده کتاب «تلگرام خونین: نیکسون، کسینجر و نسل کشی فراموش شده» می‌باشد . این کتاب حمایت‌های مخفیانه «هنری کسینجر» و «ریچارد نیکسون» از ارتش پاکستان است که منجر به وقوع جنایات هولناک و وحشتناک سال 1971 در بنگلادش شد.

«گری باس» در سخنانش گفت : از دریافت این جایزه بسیار شگفت زده شدم ، من فکر می کنم برنده شدن من فرصت فوق العاده ای برای جلب توجه به حوادث وحشتناک سال 1971 در بنگلادش است و باعث خواهد شد تا مردم این فصل مهم از جنگ سرد را همیشه به خاطر بسپارند و خود خوانندگان کتاب اقدامات «نیکسون و کسینجر » را قضاوت کنند.

این جایزه گرانترین جایزه کتاب غیر داستانی در سطح بین المللی نیز به شمار می رود که توسط «پیتر کاندیل» تاسیس شده و به بهترین کتاب ادبی –تاریخی که تاثیر عمیقی روی سطوح علمی تحقیقی گذاشته باشد اهدا می شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها