امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127881
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،بابک صبحی که سال‎های‎ متمادی به ساخت آثار هنری برای میادین و پارک‎های‎ شهرهای مختلف کشور ترکیه مبادرت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،بابک صبحی که سال‎های‎ متمادی به ساخت آثار هنری برای میادین و پارک‎های‎ شهرهای مختلف کشور ترکیه مبادرت کرده، برای اولین بار نمایشگاهی از آثارجدید خود را در ایران و در محوطه باز فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎کند. در این نمایشگاه مجموعه‎ای از پرندگانی که لانه‎هایشان را با خود حمل می‎کنندو از توری‎های‎ فولادی و شاخه‎های‎ درختان ساخته شده‏اند، به نمایش درمی‎آیند. انسان و موقعیت‎های‎ تاریخی که با آن مواجه می‎شود، همواره در آثار این هنرمند پیکره‎ساز نمودی برجسته داشته‎اند،در نمایشگاه کوچ پرندگان نیز مفهوم"غربت"مورد توجه قرار گرفته‏است.

بابک صبحی، از سال1364 فعالیت هنری خود را با ساخت آثار سفالی آغاز کرد، سپس در سال1370بهدعوتگالریچیزگیشهراستانبولترکیه،اولیننمایشگاهازساخته‎های‎خودرابرگزارکردوسپس دراین شهراقامت گزید.بابک صبحی تاکنون 13نمایشگاه انفرادی و 2 نمایشگاه گروهی از آثار خود را در ترکیه برگزار کرده وطی این مدت چند فیلم کوتاه هم ساخته‎است که در جشنواره‎های‎ مختلف ترکیه و اروپا به نمایش درآمده‌‏اند.

از جمله آثاری که از این هنرمند در میادین و پارک‎های‎شهرهای مختلف ترکیه نصب شده‏است می‎توان به پیکره مرمرین خورشیدبه بلندای6متر،ساعت خورشیدی که به وسیله سایه انسان ساعت را نشان می دهد، پیکره مرمرین دجله وفرات به بلندای 5/6متروساخت نقش برجسته سرامیک اسطوره گیلگمش به مساحت500 متر مربع اشاره کرد.از دیگر فعالیت‎های‎ این هنرمند علاوه بربرگزاری سمینارهای آموزشی، تدریس مجسمه‎سازی و سرامیکبه مدت 8 سال در دانشگاه استانبول است.بابک صبحی هم‎چنین در بنیاد بین‎المللی هنرمندان یونسکو، موسسه توسعه هنرهای تجسمی ایران، انجمن مجسمه سازان ایران و انجمن دولتی هنرمندان ترکیه عضویت دارد.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه "پرندگان کوچ" جمعه 7 آذر ازساعت 17 تا21 برگزار می شود.این نمایشگاه تا 22 آذرماه از ساعت 10 تا 22پذیرای علاقمندان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها