امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127884
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه جشنواره کاریکاتور و کارتون ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه جشنواره کاریکاتور و کارتون غزه که عصر امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهار داشت: مسئله اول جهان اسلام و اصلی بشریت مسئله فلسطین است و باید تصویر حقیقی از آنچه که در صحنه اتفاق می‌افتد را نشان دهیم.

وی خطاب به کاریکاتوریست‌ها گفت: کاری که شما می‌کنند، کاریکاتور نیست. کاریکاتور با اغراق قصد جلب توجه دارد ولی شما می‌خواهید تصویری حقیقی نشان دهید. حقیقتش این است که حقوق بشر در مورد ما مثقال مثقال شمرده می‌شود اما درباره غرب و اسرائیل نه به واحد تن بلکه مگا تن سنجیده نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: مجامع بین‌المللی سیاست‌های دوگانه‌ای در رابطه با حقوق بشر دارند. به عنوان مثال کسی متهم است و جرمی کرده و جرم او سیاسی نیست. خطای او براساس اشتباه انسانی و اجتماعی است، دولت آمریکا موضع‌گیرانه ایران را محکوم می‌کند اما با 578 کودکی که در ماه رمضان امسال توسط رژیم صهیونیستی ذبح شد، کسی کاری ندارد. البته باید بگویم که آمریکا و رژیم صهیونیستی نفس‌های آخر را می‌کشند.

سردار نقدی افزود: خیلی‌ از بسیجی‌ها با شوق، اشک و التماس می‌خواهند به سوریه، عراق و غزه اعزام شوند، می‌خواهم به این بسیجیان بگویم که نیروی انسانی در این مناطق است، این کشورها رزمنده نمی‌خواهند به پشتوانه‌های رسانه‌ای، تبلیغی و بیدارگری نیاز دارند و این تکلیف هنرمندان را سنگین‌تر می‌کند.

وی بیان داشت: کار هنرمندان خیلی سخت است، آنها در فضای سنگین رسانه‌ای جهان که یک‌سویه همه چیز را نشان می‌دهد، فعالیت می‌کنند. زبان کاریکاتور، زبان بین‌المللی است و خیلی از مردم نیز به خاطر همین قلم‌ها و آثار برای دفاع از فلسطین به صحنه آمده‌اند که بنده صمیمانه از هنرمندان تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها