امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127890
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۹
تعداد بازدید: 87
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه کریستین ساینس مانیتور در تحلیلی به قلم اسکات پترسون با اشاره به اینکه تهران از ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه کریستین ساینس مانیتور در تحلیلی به قلم اسکات پترسون با اشاره به اینکه تهران از بازی واشنگتن با تحریم‌ها نگران است، تاکید کرد که از نگاه ایران ممکن است آمریکا پس از برداشتن یا تعلیق تحریم‌ها بار دیگر آنها را علیه تهران وضع کند.

 این روزنامه با اشاره به اینکه تقابل هسته‌ای میان ایران و غرب به نسبت سال 2012 که اوج تقابل طرفین بود کاهش یافته تصریح می‌کند که ایران و 5+1 درباره میزان غنی سازی و حجم تحریم‌ها به نوعی بالانس رسیده‌اند.

پترسون در ادامه با اشاره به اینکه ایران و 5+1 با وجود موضع‌گیری‌هایشان به توافق جامع هسته ای نیاز دارند می‌نویسد: شدت مذاکرات نشان می‌دهد که طرفین به دنبال توافق بلند مدت هستند.

پیش از این کارشناسان تاکید کرده بودند که امریکا با تلاش برای محدود کردن انتفاع ایران از توافق جامع، دریچه «لغو تحریم‌ها»(sanctions remove)را به شدت محدود کرده و به دنبال این است که نهایتاً چیزی جز «تعلیق تحریم‌ها»(sanctions suspend) و یا «برداشتن تحریم‌ها» (sanctions lift) از توافق نهایی قابل دستیابی نباشد.این در شرایطی است که تهران تاکید دارد که تحریم‌ها می‌بایست به طور یکجا لغو شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها