امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127892
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۹
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زندانیان بازداشتگاه‌ مرکزی «جو» در بحرین، با صدور بیانیه‌ای از برگزاری «همه پرسی مردمی» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زندانیان بازداشتگاه‌ مرکزی «جو» در بحرین، با صدور بیانیه‌ای از برگزاری «همه پرسی مردمی» در داخل زندان به همت انقلابیون و فعالان سیاسی در بند نظام منامه خبر دادند و افزودند: به موازات انتخابات نظام حاکم، همه پرسی مردمی در داخل بازداشتگاه با مشارکت 1317 زندانی سیاسی برگزاری شده و به سئوال این رفراندوم مبنی بر اینکه «آیا با تعیین سرنوشت خودتان در انتخاب نظام سیاسی جدید در بحرین تحت نظر سازمان ملل موافقت می‌کنید؟» پاسخ گفتند.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «مرآة البحرین» 1254 نفر از زندانیان (95.2%) به سئوال همه پرسی پاسخ مثبت داده و تنها 47 زندانی (3.5%) به سئوال این رفراندوم پاسخ منفی دادند. 16 نفر (1.2%) نیز در این همه پرسی رأی ندادند.

ادعای عجیب وزیر دادگستری بحرین: مشارکت در انتخابات از 51% بیشتر است

شیخ «خالد بن علی آل خلیفه» وزیر دادگستری بحرین شب گذشته مدعی شد که میزان مشارکت رای دهندگان در انتخابات پارلمانی  51.5 درصد بوده و 53.7 درصد نیز در انتخابات شورای شهر مشارکت کردند.

این آمار و ارقام اعلام شده از سوی نظام حاکم در بحرین به طنزی برای مخالفان و ناظران سیاسی تبدیل شده است. زیرا به جز شمار اندکی از بحرینی‌های هوادار نظام، بیشتر رأی‌دهندگان، اتباع خارجی بودند.
مدیر اجرایی انتخابات دولتی منامه از مشارکت 200 درصدی سخن گفت
«عبدالله البوعینین» مدیر اجرایی انتخابات دولتی رژیم حاکم در بحرین، نسبت مشارکت در انتخابات روز گذشته را سه برابر انتخابات سال 2010 خواند. این امر بدین معنی است که نسبت مشارکت در انتخابات روز گذشته از 200 درصد فراتر رفته است زیرا نسبت مشارکت در انتخابات سابق، 67.7 درصد اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش، آنچه در سخنان البوعینین بیش از هر چیز دیگری عجیب‌تر به نظر می‌رسد، این است که اعلام کرده بود که آمار نسبت مشارکت در انتخابات به محض اتمام روند رأی گیری اعلام می‌شود.
الوفاق: نسبت مشارکت در انتخابات دولتی کمتر از 30% است

شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین  در واکنش به ادعاهای مقامات دولتی در اعلام آمارهای (غیر واقعی) نسبت مشارکت در انتخابات روز گذشته، با حضور در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که درصد مشارکت حقیقی در این انتخابات کمتر از 30 درصد است.
شیخ علی سلمان در ادامه افزود: بیش از 80 درصد از شرکت کنندگان در انتخابات پارلمانی منامه از کارکنان دستگاه امنیتی و یا بخش‌های دولتی هستند... بر اساس گزارش‌های به دست‎آمده،‌ تنها 17 درصد از شرکت‎کنندگان در انتخابات پارلمانی (دیروز) خارج از نیروهای دستگاه امنیتی و نهادهای دولتی کشور هستند. 
واکنش‌ شماری از شخصیت‌های عربی به انتخابات دولتی بحرین
شماری از شخصیت‌های رسانه‌ای کشورهای عربی ضمن به سخره گرفتن انتخابات رژیم حاکم در بحرین و آمارهای اعلام شده درباره نسبت مشارکت در آن، با اشاره به حضور پررنگ اتباع خارجی در پای صندوق‌های رأی، اعلام کردند که بایستی به پاکستانی‌ها و هندی‌ها در این انتخابات تبریک گفت.
«جمال عید» مدیر شبکه عربی «اطلاعات حقوق بشر» در صفحه شخصی در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: حسین در انتخابات بحرین رأی نداد زیرا در زندان بود. علی نیز به علت اینکه تابعیتش لغو شده،‌ توانست رأی دهد و کاندیداها برای شهروند خارجی تابعیت گرفته به زبان اردو سخنرانی کردند.
از طرفی «سالم زهران» مدیر مرکز اطلاع رسانی «الارتکاز»‌ لبنان گفت: به برادران هندی و پاکستانی‌های مقیم بحرین به خاطر شرکت در انتخابات دموکراسی تبریک می‌گوییم.. امیدواریم در دوره‌های بعدی بحرینی‌ها نیز در انتخابات شرکت کنند.
از طرفی دیگر «حسین مرتضی» مدیر دفتر شبکه العالم در سوریه و کارشناس برجسته مسائل خاورمیانه نیز در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: هند و پاکستان به ملتشان در بحرین به خاطر شرکت در انتخابات، تبریک می‌گویند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار