امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127901
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۹
تعداد بازدید: 37
حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با چگونگی فعالیت شورای عالی انقلاب ...

حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با چگونگی فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری بر روی عملکرد شورایعالی انقلاب فرهنگی بسیار تاکید دارند به طوریکه به تازگی 4 عضو جدید به این شورا اضافه کرده‌اند.

وی افزود: تاکیداتی که مقام معظم رهبری در مفاد حکم اعضای جدید داشته‌اند یک ارزیابی دارد و محور آن این است که بدانیم چه اقداماتی در شورا حال انجام است و چه اقداماتی باید انجام شود.

رئیس جهاددانشگاهی با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی، افزود: در حال حاضر سند‌های خوبی در شورا تهیه می‌شود ولی تهیه اسناد طولانی و اجرایی شدن آن نیز زمان‌بر است. باید یک تیم کارشناسی باشند تا مشکلات را ارزیابی کنند تا تدوین مصوبات طولانی نشود و پس از تصویب نیز در زمان خود اجرایی شود زیرا اجرایی شدن در زمان اثر‌گذاری دارد.

طیبی افزود: باید یک کار کارشناسی بین شورای عالی و دولت انجام شود که با توصیه مقام معظم رهبری در حال انجام است. ما باید کار خودمان را در شورا ادامه دهیم و یک تیم کارشناسی خبره نیز از بیرون ارزیابی کند.

وی عنوان کرد: به هر حال نظام ملی نوآوری که برنامه سیاست‌گذاری ملی تولید علم تا تجاری‌سازی را تدوین می‌کند باید یک برنامه‌ریزی داشته باشد که زنجیره تکمیل تولید علم تا تجاری سازی به طور مناسب فعالیت کند. یعنی دولت، دانشگاه، بانک‌ها، مجلس و کمیته‌ای به عنوان ناظر فعال باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها