امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127905
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام سیدمهدی علیزاده موسوی صبح امروز در مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حجت‌الاسلام سیدمهدی علیزاده موسوی صبح امروز در مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری که در مجتمع امام کاظم(ع) برگزار شد، اظهار کرد: کتابی با عنوان «کارشناسی تکفیری» شامل معرفی و شرح توصیفی از 300 کتابی که در بیان حقیقت جریان‌های تکفیری نوشته شده منتشر شده است.

وی افزود: در طول چند سال گذشته شاهد جنایات گسترده‌ای از سوی تکفیری‌ها در گوشه و کنار جهان اسلام بوده‌ایم که این کنگره درصدد معرفی چهره واقعی آنها به همه مردم دنیاست.

دبیر کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با بیان اینکه صدها نفر از علما و کارشناسان جهان اسلام در این کنگره شرکت دارند، گفت: سه پیش‌نشست در خارج از کشور نیز برای این کنگره برگزار شده است.

وی ادامه داد: نخستین پیش‌نشست در کشور سوریه برگزار شد که 120 نفر از علمای اسلامی در آن شرکت داشتند و همه آنها نسبت به تکفیر و قتل بیگناهان دیدگاه‌های خود را ارائه کردند.

علیزاده موسوی با اشاره به برگزاری پیش‌نشست دوم در کشور پاکستان که خود قربانی عملیات‌های تروریستی تکفیری‌هاست، خاطرنشان کرد: 250 نفر از علمای جهان اسلام به ویژه از میان اهل سنت در این مراسم شرکت داشتند و 45 نفر از آنها دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

دبیر کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری، عراق را سومین کشوری دانست که پیش‌نشست این کنگره در آنجا برگزار شده است و افزود: کنگره خطر جریان‌های تکفیری دارای چهار کمیته از جمله ریشه‌یابی عقاید تکفیری‌ها، جریان‌های تکفیری و سیاست است.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی این کنگره در نوبت عصر امروز برگزار می‌شوند، تصریح کرد: این کنگره دو روزه سعی دارد با اجتماع و اتفاق‌نظر علمای جهان اسلام، چهره واقعی تکفیری‌ها را به جهانیان بشناساند و راهکارهای مقابله صحیح با آنها را نشان دهد.

انتهای پیام/78004/ک30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها