امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127911
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۰
تعداد بازدید: 16
عبدالحمید نقره‌کار عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: همواره این شعار به ...

عبدالحمید نقره‌کار عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: همواره این شعار به زبان آورده می‌شود که در وزارت علومی که مربوط به جوانان و دانشجویان است از سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی پرهیز شود و دانشگاه‌ها نباید پایگاه و سربازخانه احزاب شوند اما در عمل چیز دیگری دیده می‌شود.

نقره‌کار ادامه داد: امیدواریم وزیر جدید برای پیشرفت علم و آرامش در دانشگاه‌ها تلاش کرده و از دامن‌زدن به مسائل سیاسی و جریان‌های سیاسی اجتناب کند این قطعا مطالبه رهبری و جامعه است، مجلس نیز بارها نشان داده همین پیام را دارد.

رئیس کارگروه معماری و شهرسازی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی تصریح کرد: باید به این مسئله توجه داشت که وزارت علوم چند گروه علمی دارد مانند گروه مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و همچنین هنر، معماری و شهرسازی.

وی با بیان اینکه علوم مهندسی‌ ما از نظر جهت با فرهنگ لیبرال سرمایه‌داری غرب تفاوت ماهوی و اساسی دارد، افزود: متاسفانه از ابتدای انقلاب، وزیرانی که برای وزارت علوم در نظر گرفته شده از افرادی بودند که در گروه مهندسی حضور داشتند در حالی‌که بحث اصلی ما بحث فرهنگ و حکمت اسلامی است و علوم انسانی سرمنشا همه علوم دیگر است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه همه علوم در ذیل فرهنگ اسلامی و فرهنگ توحیدی جهت‌شان معلوم می‌شود، تصریح کرد: چقدر خوب است وزیری که برای وزارت علوم انتخاب می‌شود احاطه کلی به جهت‌های همه علوم داشته‌باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها