امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127935
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۰
تعداد بازدید: 15
سردار موسی کمالی جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره موضوع کارت پایان خدمت فوتبالیست‌ها و ...

سردار موسی کمالی جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، درباره موضوع کارت پایان خدمت فوتبالیست‌ها و ورزشکاران گفت: برابر مقررات هرگاه سازمان وظیفه عمومی ناجا متوجه شود که عده‌ای برخلاف قوانین معافیت گرفته‌اند می‌تواند پرونده این افراد را مجدداً رسیدگی کند.

وی افزود: برابر اطلاعات مردمی و گزارش‌هایی که به سازمان وظیفه عمومی ناجا در ابتدای سال 93 رسید مشخص شد تعدادی از ورزشکاران و فوتبالیست‌ها مرتکب تخلف شدند که بر اساس آن گزارش‌ها تعداد این افراد 118 نفر بود.

وی گفت: پرونده این افراد در نیروهای مسلح، بیمارستان‌ها و هیأت‌های پزشکی و بدوی و تجدیدنظر پیگیری شد و در نهایت کارت معافیت 59 نفر باطل شد.

وی گفت: 42 نفر دیگر هم کارت‌های معافیت‌شان تأیید شد و مشخص شد تخلفی انجام ندادند.

سردار کمالی افزود: 10 نفر افرادی بودند که برای بررسی کارت معافیت خود مراجعه نکردند که آنها هم کارت معافیتشان باطل شد و به این ترتیب مشخص شد 69 نفر کارت معافیت از این به بعد نخواهند داشت که البته 7 نفر هم در بررسی‌ها معلوم شد که اصلاً ورزشکار نبوده‌اند.

جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این در حالی است برای همه این  افراد پرونده قضایی تشکیل دادیم و گزارش آن را به مراجع قضایی دادیم و البته این در حالی است که افرادی که در این پرونده‌ها دخیل بودند به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: وقتی چنین اتفاقی می‌افتد موضوع سه جنبه پیدا می‌کند جهت اول رسیدگی سازمان نظام وظیفه است که بر اساس روال خود اقدام به باطل کردن کارت‌ها کرده و بر اساس قولی که داده بود این رسیدگی‌ها را قبل از اتمام نیم‌فصل انجام داد.

سردار کمالی افزود: جنبه دوم موضوع رسیدگی مراجع قضایی است که باید بر اساس گزارش‌های ما و بر اساس قانون با این افراد متخلف برخورد کند و اما جنبه سوم بحث برخورد خود فدراسیون‌های ورزشی و فوتبالی با این افراد است که بر اساس مقررات با آنها برخورد خواهند کرد.

جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در بررسی‌های ما مشخص شد که برخی از قوانین و مقررات دچار ایراد هستند که اقدام به اصلاح ضوابط کردیم و به مبادی ذیربط هم این اصلاحیه‌ها ابلاغ شد.

وی گفت: در موضوع رفع مشکلات قانونی هم تلاش کردیم تا قوانینی که دارای اشکال و ایراد است حل شود.

سردار کمالی تصریح کرد: البته به این نکته توجه داشته باشید که برخلاف آنچه که افکار عمومی فکر می‌کنند ما با برخی از افراد برخورد نمی‌کنیم اینگونه نیست و ما با همه افراد که تخلف مرتکب شده باشند برخورد قانونی خواهیم کرد.

وی افزود: اما بدانید که برخی از مشکلات از مراجعی به وجود می‌آید که در ارائه پاسخ استعلام‌های ما سهل‌انگاری می‌کنند و به درستی استعلام‌های ما را پاسخ نمی‌دهند برای مثال فردی بدون رعایت ضوابط موفق شده است از سازمان بهزیستی استعلامی برای ما بیاورد که در نتیجه بر اساس همان استعلام معاف شده است.

جانشین معاون منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به هر ترتیب با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال نامه درخواست خود را به ما ارائه نکرد از هفته بعد افرادی که کارت معافیتشان باطل شده حق بازی در لیگ برتر، دسته یک و حتی تیم‌های نظامی را نخواهند داشت.

وی افزود: اما از فدراسیون‌ها هم می‌خواهیم که اگر قرار است با فردی قرارداد ببندند ابتداً تکلیف موضوع نظام وظیفه وی را بررسی کند تا حداقل در میانه فصل متوجه مشکل در کارت معافیت آنها نشود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها