امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127936
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم صبح امروز در نشست مدیران کل آموزش و ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم صبح امروز در نشست مدیران کل آموزش و پژوهش استانداری‌ها و معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منتخب در وزارت کشور با بیان اینکه دانشگاه‌های ما زاییده صنعت نیستند، گفت:  صنعت کشور ما بر اساس پژوهش توسعه نمی‌یابد به طوریکه تنها در حوزه دفاعی به دستاوردهای پژوهشی خوبی دست یافته‌ایم و این امر نیز به دلیل تحریم‌های ایجاد شده علیه کشور بوده است.

وی با بیان اینکه مدیران کشور در مباحث اجرایی و عملیاتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری را با مشکل مواجه می‌کنند، گفت: برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حال ورشکستگی هستند، طبق قانون باید تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به 20 هزار شرکت افزایش یابد، اما اگر نیازسنجی‌های لازم برای راه‌اندازی این شرکت‌ها انجام نشود، با مشکل ورشکستگی این شرکت‌ها مواجه می‌شویم.

معاون پژوهشی وزارت علوم اظهارداشت: در حال حاضر جای نماینده وزارت کشور در جلسات کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) خالی است و امیدواریم به زودی نماینده‌ای از این وزارتخانه در این شورا حضور پیدا کند.

وی با بیان اینکه بدنه دولت با قانون «اختصاص یک تا سه درصد اعتبارات دستگاه‌ها به پژوهش» مخالف است، گفت: با صحبت‌های صورت گرفته، قرار شد این قانون در بودجه سال 94 دیده شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها