امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127938
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 144
در سالگرد توافقنامه ژنو، تجمع بزرگ دانشجویی تحت عنوان "توقف ممنوع" با حضور گسترده دانشجویان و نخبگان دانشگاهی در مقابل راکتور تحقیقاتی تهران برگزار ...

در سالگرد توافقنامه ژنو، تجمع بزرگ دانشجویی تحت عنوان "توقف ممنوع" با حضور گسترده دانشجویان و نخبگان دانشگاهی در مقابل راکتور تحقیقاتی تهران برگزار شد.

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در سالگرد توافقنامه ژنو، تجمع بزرگ دانشجویی تحت عنوان "توقف ممنوع" با حضور گسترده دانشجویان و نخبگان دانشگاهی در مقابل راکتور تحقیقاتی تهران برگزار شد.

در این تجمع هادی مسعودی به عنوان نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی، خلیلی دانشجوی دکتری رشته علوم سیاسی دانشگاه امام صادق (ع) و همچنین رحمانی به عنوان نماینده تشکل‌های دانشجویی به ایراد سخنرانی پرداختند.
 
از طرفی دانشجویان در این تجمع شعارهای "مصالحه با شیطان خیانت است به قرآن"، "توسعه هسته ای حق مسلم ماست توافق موشکی ظلم به ملت ماست"، "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل"، "هیهات من الذله"، "خون شهیدان قابل اکسید نیست"، "عزت ملی ما قابل تردید نیست" سر دادند.
 
این تجمع به همت 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، دفتر تحکیم وحدت و جنبش عدالتخواه دانشجویی صبح امروز در مقابل راکتور تحقیقاتی دانشگاه تهران و با هدف هشدار به قربانی شدن پیشرفت کشور به امید قول‌های دروغین آمریکا و اعتراض به عدم لغو همه تحریم‌ها در هرگونه توافقی برگزار شد.
 
نگران استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی هستیم/ نباید زیربار تمدید توافق ژنو برویم
 در ادامه مراسم هادی مسعودی به عنوان نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی در تجمع دانشجویی "توقف ممنوع" اظهار داشت: امروز در شرایطی به سر می‌بریم که مسئولان ما در حال مذاکره نهایی هستند و بیشتر از آنچه نگران برنامه‌ای هسته‌ای باشیم نگران استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه نگران ستون فقرات انقلاب اسلامی هستیم، تصریح کرد: نگران استکبارستیزی هستیم، نگران صحبت‌های ظریف هستیم که به راحتی می‌گوید با اسرائیل مشکل نداریم.
 
نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: نگران حرف سریع القلم هستیم که می‌گوید در جامعه استقلال بی‌معناست.
 
مسعودی ابراز داشت: از این می‌ترسیم که با مذاکرات و توافق بد خودباختگی به مردم نفوذ کند.
 
وی اظهار داشت: حرف بی‌معنای هر توافقی از عدم توافق بهتر است، باید لگدمال شود چرا که خطوط قرمز هسته‌ای نباید نادیده گرفته شود.
 
نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی تصریح کرد: امروز از مجلس گله داریم که به خاطر برخی مسائل سیاسی وزارت علوم را به حاشیه می‌کشد در صورتی که اولویت‌های مهمتری همچون وزیر امور خارجه باید مورد استیضاح قرار گیرند.
 
مسعودی افزود: امروز چه باید بشود تا ظریف استیضاح بشود چه معاهده ننگین تری از ژنو باید امضا شود تا بگویید که ظریف کار خود را انجام داده است.
 
وی ادامه داد: امروز استقلال و حاکمیت یعنی استکبارستیزی زیر سئوال رفته است.
 
نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: این تجمعات به نفع دولت است اما دولت هرگونه انتقاد را زیر سئوال می‌برد.
 
مسعودی خطاب به روحانی گفت: مگر طبق قانون اساسی نباید خواستار قانون باشیم پس چرا مجلس را به انزوا می‌برید و نمی‌گذارید هر توافقی به امضای مجلس برسد.
 
مسعودی با تاکید بر اینکه امروز خط قرمزهای نظام توسط مقام معظم رهبری مشخص شده است، خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی هیچ‌گاه حاضر نیست زیر توافق ننگین امضاء شود و همچنین نباید زیربار تمدید توافق ژنو برویم.
 
دانشجویان این مملکت توانایی فتح همه قله‌های علمی را دارند/ تا پای خون و جان پای دستاوردهای هسته‌ای کشور هستیم/ توافق به هر قیمتی مورد قبول نیست / تا پای خون و جان پای دستاوردهای هسته‌ای کشور هستیم
 
 رحمانی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر در این تجمع دانشجویی گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند اگر آمریکا لااله الاالله نیز بگوید ما قبول نخواهیم کرد.
 
وی افزود: همه بدانند خط قرمز ما لغو یکباره همه تحریم‌ها است نه تعلیق آن‌ها.
 
نماینده بسیج دانشجویی با بیان اینکه نیاز قطعی کشور ۱۹۰ هزار سو است، گفت: پایین آمدن از ۱۹۰ هزار سو سانتریفیوژ در مذاکرات یعنی رد کردن خطوط قرمز اصلی.
 
رحمانی تصریح کرد: تأسیسات فردو که در زیرزمین ساخته شده است قابل تهاجم نیست و یکی از دستاوردهای هسته‌ای است که نباید تعطیل شود.
 
وی با تاکید بر اینکه دانشجویان این مملکت توانایی فتح همه قله‌های علمی کشور را دارند، ابراز داشت: مسئولین در نظر داشته باشند که ساختن نیروگاه‌های هسته‌ای نیز یکی از همین قله هاست و ما همچون احمدی روشن می‌توانیم به آن دست پیدا کنیم.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: قرارداد بستن با کشورهای خارجی برای ساختن نیروگاه‌های هسته‌ای، نادیده گرفتن توان نخبگان دانشجویی است.
 
وی ادامه داد: تا پای خون و جان، پای دستاوردهای هسته‌ای کشور هستیم و دولتمردان بدانند که همه ملت، جوانان و نخبگان از آن‌ها حمایت می‌کنند.
 
نماینده بسیج دانشجویی گفت: توان داخلی جوانان ما در پیشرفت‌های هسته‌ای و اقتصادی بسیار بوده و نباید به سوی مستکبران دست دراز کنیم چرا که هدف پیشرفت علمی و اقتصادی کشور است و توافق به هر قیمتی مورد قبول نیست.
 
رحمانی با تاکید بر اینکه ما نخبگان و ملت ایران تا لغو همه تحریم‌ها کوتاه نخواهیم نشست، افزود: این مذاکرات باید در یک بسته زمانی محدود باشد و جلوی پیشرفت را نگیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: طرف مقابل مذاکره پیشرفت هسته‌ای را هدف قرار گرفته است و مطالبه داریم که تیم مذاکره کننده به این روند تن ندهند و در مدت کوتاه و مشخص سرنوشت مذاکرات را مشخص کنند.

روز گذشته نیز نشست خبری پیرامون این تجمع برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی نیز در نشستی جداگانه گفت که منظور از توقف ممنوع این است که نباید هیچ گاه در خصوص فناوری هسته‌ای توقفی صورت گیرد.

محمد ودود حیدری ادامه داد: بعضی تجمع دانشجویان را می‌خواهند یک تجمع ضد دولتی بنامند در صورتی که به هیچ عنوان این تجمع ضد دولتی نیست بلکه در راستای پشتیبانی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای است. ما تیم مذاکره‌کننده را فرزندان انقلاب می‌دانیم و البته معتقدیم دشمنان تا انقلابیون ما را سر به دار نبینند دست از مخاصمه با انقلاب اسلامی برنمی‌داریم. برهمین اساس توقع داریم تیم مذاکره‌کننده با حفظ اصول و لحاظ کردن سرمایه‌های انقلاب مذاکرات را به جای مطلوب برسانند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه کف مطالبات مردمی رفع کامل تحریم‌ها است گفت: سخن ما به خوش‌بینان آمریکا این است که اعتماد به شیطان بزرگ به این سادگی‌ها نیست.

همچنین هاشمی نماینده بسیج دانشجویی تصریح کرده است: اگر در مذاکرات خطوط قرمز رعایت شود ما پیروز هستیم دنیا امروز می‌داند ما به دنبال بمب هسته‌ای نیستیم و اگر آمریکا در این مذاکرات بخواهد با ما به توافق نرسد شکست خورده است.

نماینده بسیج دانشجویی اضافه کرد: در این مذاکرات همانگونه که مسئولان دولت اعلام کرده‌اند باید تمام تحریم‌ها برداشته شود و خطوط قرمز رعایت شود.

وی گفت: برای شرکت در این تجمع بیش از 20 دانشگاه و طیف‌های مختلف دانشجویی اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم دانشجویان و رسانه‌ها با شرکت در این تجمع تلاش کنند تا حقوق ملت و منافع ملی حفظ شود.

محسن میرحاجی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران  نیز با اشاره به  برگزاری تجمع بزرگ دانشجویی "توقف ممنوع"  گفت که این تجمع در حمایت از دستاوردهای هسته ای برگزار می شود و بنده به نیابت از دانشجویان رسماً از دکتر اکبر ترکان دعوت می کنم تا با حضور در این تجمع، ضمن آشنایی با دستاوردها و توانمندیهای جمهوری اسلامی پذیرای  ایشان بصرف آب گوشت بز باش باشیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) نیز گفته است که هیچ گونه توافقی را که در آن لغو تمامی تحریم ها صورت نگیرد را نخواهیم پذیرفت

گلپایگانی گفت:ما  تا آخر و هرکجا باید ایستادگی می نماییم و سختی های تحریم را گذرانده ایم، لذا هیچ گونه توافقی را که در آن لغو تمامی تحریم ها صورت نگیرد را نخواهیم پذیرفت.

سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)  وی در تشریح اهداف خود از برگزاری  جمع دانشجویان در برابر راکتور تحقیقاتی تهران گفت: هدف ما از برگزاری این تجمع این است که به سیاستمداران خارجی نشان دهیم که ایران چه پیشرفت هایی علمی کرده و نمی شود به بهانه جویی های مختلف از پشیرفت ملت جلوگیری کرد.

ناصر باغستانی عضو جنبش عدالتخواه دانشجویی نیز گفته است: نباید در رابطه با مذاکرات داستان مرگ و زندگی مطرح می‌شد. یکی از راههای استکبارستیزی اقتصاد پایدار با تکیه بر درون است. ما اگر بحث فساد اقتصادی را رفع کنیم و در صحنه اقتصادی فعال باشیم و از خام‌فروشی جلوگیری کنیم بسیاری از مشکلات‌مان حل خواهد شد و دیگر نگران تحریم‌ها نخواهیم بود.

حامد اقبالی در تبیین مطالبه اصلی دانشجویان از تیم دیپلماسی دولت گفت: در توافق نامه نهایی باید همه تحریم ها برداشته شوند و نه بخشی از آن همچنین مردان هسته ای ما باید دقت داشته باشند تحقیق و توسعه خط قرمز مهم ما محسوب می شود و هرتوافقی که بر عدم توسعه  اصرار ورزد باعث عقبگرد چند ساله می شود که غیر قابل پذیرش است لذا هیچ وقفه ای نباید ایجاد شود.

حامد اقبالی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به اینکه یکسال از توافق ژنو گذشته و یکسری امتیازاتی از طرف ایران به 5+1 داده شده، اما کارشکنیهای زیاد و فراوانی انجام شده و تحریم ها نیز افزایش یافته در نتیجه به قول ها و وعده های  آمریکا نمی توان اعتماد کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به این که توافق نامه نهایی رادر پیش داریم و همچنین  که با توجه به توافق ژنو می دانیم آمریکا به وعده های خود عمل نخواهد کرد.

 اقبالی در تبیین مطالبه اصلی دانشجویان از تیم دیپلماسی دولت گفت: در توافق نامه نهایی باید همه تحریم ها برداشته شوند و نه بخشی از آن همچنین مردان هسته ای ما باید دقت داشته باشند تحقیق و توسعه خط قرمزمهم ما محسوب می شود و هرتوافقی که بر عدم توسعه  اصرار ورزد باعث عقبگرد چند ساله می شود که غیر قابل پذیرش است لذا هیچ وقفه ای نباید ایجاد شود.

محمدجواد نوری نماینده جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در این مقطع حساس که ما در مذاکرات قرار داریم انتظار می‌رود تحریم‌های خصمانه به شکل کامل رفع و لغو شود. این خواسته ملت از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای است و انتظار دارند مذاکره‌کنندگان بر آن پافشاری کنند.

وی افزود: بحث مذاکرات هسته‌ای نباید با زندگی روزمره مردم گره بخورد مسئولان باید در رابطه با اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را بیشتر و با این روش تحریم‌ها را بی‌اثر کنند.

 

 

 

 

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها