امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127939
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 61
«عقیل الطریحی» استاندار کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: دولت عراق تامین امنیت ...

«عقیل الطریحی» استاندار کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد: دولت عراق تامین امنیت کربلا را همواره مورد

اهتمام جدی خود قرار داده و این قضیه در مناسبت‌های ماه محرم و صفر از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به پیش‌بینی حضور ۲۰ میلیون زائر در مراسم اربعین کربلای معلی افزود: طرح‌های امنیتی به منظور تامین امنیت عتبات عالیات به شکل خوبی وضع شده و اکنون طرح امنیتی ویژه فرا رسیدن سالروز اربعین حضرت سید الشهدا تدارک دیده شده که طرف‌های امنیتی ذیربط در حال بررسی آن هستند که پس از بررسی برای تصویب به شورای استانی کربلا ارائه می‌شود.

استاندار کربلا ابراز امیدواری کرد که طرح امنیتی ویژه اربعین نیز همچون طرح امنیتی ویژه عاشورا موفقیت‌آمیز باشد.

الطریحی درباره اوضاع صدها خانوار عراقی که از حملات داعش به استان کربلا آواره شده‌اند و تاثیر وضعیت آنها بر مراسم اربعین حسینی گفت: ما در کمیته پناهندگی آوارگان در کربلا برنامه‌ای برای خانوارهای آواره عراقی داریم و درصدد هستیم که در این مدت بسیار کوتاه باقی مانده تا اربعین حسینی آنها را در خانه‌های پیش‌ساخته اسکان دهیم.

به گزارش فارس، شهرهای نجف و کربلا میزبان هزاران آواره عراقی است که از مناطق درگیری میان ارتش عراق و تروریست‌های داعش به آنجا مهاجرت کرده‌اند.

از سوی دیگر شرکت راه آهن کل عراق هم اعلام کرد که ۸ قطار برای حمل و نقل زائران از بغداد به کربلا اختصاص داده شده است که این علاوه بر قطارهایی است که به طرف فرات میانه و مناطق جنوبی حرکت می‌کنند.

عبدالستار الغراوی سخنگوی شرکت راه آهن کل عراق در اظهاراتی خبری گفت: شرکت راه آهن برنامه ویژه‌ای برای حمل و نقل ایمن و آسان زائران کربلا در اربعین حسینی تدارک دیده است.

وی افزود: ۸ قطار و هر کدام با ظرفیت 560 زائر از ایستگاه قطار بغداد در منطقه العلاوی برای رفت و برگشت به کربلا در نظر گرفته شده و زائران در فاصله کم‌تر از هفت کیلومتری حرم مطهر پیاده شده و وسیله ایاب و ذهاب آنها تا حرم فراهم است.

سخنگوی شرکت راه آهن کل عراق گفت: قطارهای دیگری هم برای انتقال زائران از استان بابل به کربلا و همچنین از المسیب و دیگر استان‌های جنوبی به صورت رفت و برگشت به کربلا فراهم است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها