امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127943
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 25
مهدی محمدی، مسئول کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: ...

مهدی محمدی، مسئول کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور مأموریت‌های متعدد و گوناگونی را در حوزه فضای مجازی، مرمت و نوسازی مدارس بر عهده دارد و در بازه زمانی کنونی، بزرگترین مانور فرهنگی کشور که بحث اردوهای راهیان نور است، در حال برگزاری است.

وی افزود: یک میلیون دانش‌آموز از پایه دوم متوسطه دوم به اردوهای راهیان نور در مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند  که از ابتدای مهر آغاز شده است و تا دی ماه نیز ادامه دارد.

محمدی ادامه داد: دانش‌آموزان فقط به مناطق عملیاتی جنوب اعزام نمی‌شوند بلکه جبهه‌های غرب را هم در نظر گرفته‌ایم.

وی با اشاره به موضوع ایمن‌سازی و استفاده از وسیله نقلیه ریلی برای اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان استان خراسان رضوی را الزام به استفاده از وسیله نقلی ریلی برای راهیان نور کرده‌ایم و دانش‌آموزان استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی و سمنان به صورت صد در صدی با قطار به راهیان نور اعزام می‌شوند.

مسئول کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور افزود: یک دستگاه قطار هم در اختیار مجموعه بسیج دانش‌آموزی قرار دارد و در ایام برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی به صورت رفت و برگشت در حال فعالیت است.

وی با اشاره به انجام برنامه‌های فرهنگی در اردوهای راهیان نور، گفت: در مجموعه استان خوزستان، برنامه‌های متعدد فرهنگی برای دانش‌آموزان وجود دارد که علاوه بر بازدید مناطق و بحث‌های روایتگری، برگزاری نمایشگاه رزمی و بصیرتی مخصوص دانش‌آموزان در برخی پادگان‌ها مانند شهید مسعودیان اهواز انجام می‌شود.

محمدی ادامه داد: همچنین بحث جنگ تحمیلی، دانشمندان هسته‌ای، دستاوردهای انقلاب و نظام در قالب نمایشنامه‌ای که 80 بازیگر دارد و دو ساعت به طول خواهد انجامید به نمایش گذاشته می‌شود و از جلوه‌های بصری نیز استفاده شده است.

وی در خصوص اردوهای جهادی و سازندگی که دانش‌آموزان در روستاها و مناطق محروم حضور پیدا می‌کنند، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: در تابستان امسال 110 هزار دانش‌آموز به روستاها و مناطق محروم اعزام شدند و در بحث بهسازی، نوسازی و رنگ‌آمیزی فضاهای آموزشی فعالیت کردند.

مسئول کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور گفت: در حوزه فضای مجازی نیز سایت «بیست» فعالیت می‌کند و نشریه امیدان، پویندگان و پیشگامان نیز فعال است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها