امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127945
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 33
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رسیدگی مجدد به پرونده شرکت سیگار «فلیپ موریس» و مجوزهای صادره توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اصل 90 خبر داد.

وی افزود: پرونده شرکت «فلیپ موریس» که تولیدکننده سیگار «مارلبورو» است، از سال 86 در این کمیسیون تشکیل شده و تاکنون مکاتبات زیادی با نهادهای مختلف در این باره صورت گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه تصریح کرد: بر اساس اسناد موجود در پرونده کمیسیون اصل 90، وزارت اطلاعات در دولت یازدهم بر اساس مستندات خود رسماً و صراحتاً این شرکت را در لیست شرکت‌های صهینویستی اعلام کرده است، در حالی که وزارت خارجه بدون توجه به این مستندات و بر اساس توجیهاتی، اعلام کرده که مدرکی دال بر صهیونیستی بودن این شرکت ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: معلوم نیست وزارت خارجه بر چه اساسی، مستندات یک وزارتخانه دیگر را قبول ندارد در حالی که وزارت اطلاعات یک مرجع تخصصی برای اعلام نظر در اینگونه موارد است و قاعدتاً وزارت خارجه بر اساس مستندات اعلامی وزارت اطلاعات باید نسبت به این موضوع اقدام می‌کرد.

رسایی یادآور شد: برابر مستندات از آنجا که رئیس مرکز نظارت بر دخانیات حاضر به امضای مجوز واردات محصولات سیگار این شرکت نبوده است، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اقدامی خلاف عرف، از طرف وی مجوز واردات این کالا را به نام «زرین تجارت» خاورمیانه امضا کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای بررسی ابعاد مختلف این پرونده و تناقضات موجود، هفته آینده وزیر صنعت معدن تجارت، وزارت اطلاعات، وزارت خارجه جهت ارائه توضیحات در کمیته ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد اصل 90 حضور خواهند یافت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها