امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 127957
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 52
قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نشست مشترک کمیسیون

قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نشست مشترک کمیسیون آموزش مجلس با محمد فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وزیر پیشنهادی علوم در این جلسه عنوان کرد که من فتنه 88 را محکوم می‌کنم و ادامه داد که من در سال 88 در بحث تهیه برنامه‌های بهداشت و درمان میر حسین موسوی بودم، اما پس از آن هیچ دخالتی در امور نداشتم و هیچ نامه‌ای را امضا نکردم و نامه‌ای هم که نام من پای آن آمده بنده آن را امضا نکردم و بنده این کار را تقبیح می‌کنم.

وی افزود‌: فرهادی در این جلسه اظهار داشت که من تیم خودم را دارم و از افرادی استفاده خواهم کرد که نظام، انقلاب و رهبری را قبول داشته باشند و در جهت مصالح آموزش عالی کشور حرکت کنند، از تشکل‌هایی همچون بسیج نیز برای انتصابات و به‌کارگیری افراد استفاده خواهم کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی علوم گفت که برای بازبینی رشته‌ها در دانشگاه به ویژه در مورد رشته‌های میان‌رشته‌ای و چند رشته‌ای تلاش می‌کنم و به نشریات مسئله‌دار و ضدانقلاب قطعا اجازه فعالیت نخواهم داد و با کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، باید برخورد قانونی صورت گیرد.

جعفری تصریح کرد: وزیر پیشنهادی علوم عنوان کرد که با اساتید هنجارشکن از طریق کمیته‌های انضباطی حتما برخورد خواهم کرد و تهیه سند تحول در نظام آموزش عالی در دستور کار وی است و موضوع بورسیه‌ها نیز با نظارت کمیته منتخب کمیسیون آموزش مجلس به طور عادلانه مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در مورد دانشگاه آزاد نیز فرهادی عنوان کرد که دانشگاه آزاد باید در قالب برنامه‌های شورای گسترش حرکت کند و موضوع دانشجویان ستاره‌دار نیز مقرر شد تا برخوردهای قانونی و منطقی صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس همچنین بیان داشت: کمیسیون آموزش مجلس موافقت مشروط خود را با وزارت محمد فرهادی اعلام می‌کند و چنانچه وی به قول‌های خود عمل کند، مخالفتی با وی نخواهد داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها